Jandarma öğrenci buluşması

Jandarma Genel Komutanlığı’nın 185. yıl dönümü Aydın İl Jandarma Alay Komutanlığı tarafından coşkuyla kutlandı. Jandarmanın tanıtımının yapıldığı etkinliklerde lise öğrencilerine Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi hakkında bilgilendirmelerde bulunularak kurulan stantlarda jandarmanın faaliyetleri de anlatıldı.

İhlas Haber Ajansı
İhlas Haber Ajansı Tüm Haberleri
Jandarma öğrenci buluşması
Jandarma öğrenci buluşması
+5
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Lisesi konferans salonundaki program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Erol Barut, "Köklü kuruluşumuz Jandarma Genel Komutanlığı’nın 185’inci yıl dönümünün hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Görevin ifası sırasında şehit olanlara Allah’tan rahmet, gazi olanlara da minnet duygularımı ifade ediyorum. Halen görevde olanlara da Mevlam ayaklarına taş değdirmesin. Bizim huzur ve güvenliğimiz için çok önemli bir kurum. Allah’ım yokluklarını hissettirmesin. Program doğrultusunda gençlerimize yönelik bu mesleğe giriş ile ilgili, mesleğin ayrıntıları ile ilgili sunum da yapılacak. Özellikle bu mesleğe yönelmek isteyen gençlerimiz için bu sunumlar faydalı olacaktır" dedi.
Bulut’un konuşmasının ardından Doç. Dr. J. Bnb. Furkan Fahri Altıntaş ve J. Asb. Kd. Üçvş. İlkay Ilısu tarafından Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı’nın tanıtım sunumu gerçekleştirildi. Jandarma Genel Komutanlığı tanıtım video gösterisi yapıldı.
Terörle mücadele operasyonlarında üç kez yaralanan, tedavi sürecinde akciğerinin bir kısmını kaybeden ve sol kolundaki işlev kaybını anlatan gazi Astsubay Başçavuş Ferhat Akgül’ün hikayesinin anlatıldığı haber videosu izletildi.
Aydın Lisesinden mezun olduğunu belirten Astsubay Başçavuş Ferhat Akgül vatan savunmasında üzerine düşen tüm görevleri gözünü kırpmadan yerine getirdiğini söyledi. Bundan sonra da verilecek her türlü göreve hazır olduğunu belirten gazi astsubay, "Gururla taşıdığım gazi ünvanı, atamızdan bize intikal en büyük mirastır. Jandarma 185 yıldır olduğu gibi bundan sonra da vatanımızın her köşesinde milletimizin huzur ve güvenliği için canını seve seve feda edeceğinden kimsenin şüphesi olmasın. Bu güzel vatanımızı bölgeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir." dedi. Akgül, "Sizlere baktığımda, bu uğurda gözünü kırpmadan ölmeye hazır binlerce Ferhat olduğunu tekrardan haykırmak istiyorum" ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.
Program Kültür ve Sanat Sokağı’nda jandarmanın stantlarının gezilmesi ve öğrencilere jandarma faaliyetlerinin anlatılması ile son bulurken, öğrenciler de jandarma ekiplerinin yaptıkları çalışmaları ilgiyle dinleyerek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

30 Nis 2024 - 18:44 - Gündem

Mahreç  İhlas Haber Ajansı