Türkiye'yi germeyin

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek bugün yine ezeli rakibi Fenerbahçe ile Beşiktaş'ı hedef aldı. Fenerbahçe'den açıklamayla ilgili 'Utançla izledik' yanıtı geldi, Beşiktaş şimdilik sessizliğini koruyor.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Fenerbahçe Kulübü, Galatasaray Başkanı Dursun Özbek'in, bu sabah İstanbul Ticaret Odası'nda katıldığı kahvaltı organizasyonunda sarf ettiği sözlerle ilgili bir açıklama yaptı.
Sarı lacivertli kulübün resmi internet sitesinden "Utançla İzledik" başlığıyla yapılan duyuruda şu ifadelere yer verildi:
"Bugün Dursun Özbek’in Kulübümüzü de hadsizce hedef aldığı, 'Ey Fenerbahçeliler, ey Beşiktaşlılar. Bölge insanı çok kötü durumda. Biz bugün temel atma törenine geldik TOKİ'yle. 100 tane de gelin siz yapın. Fenerbahçeliler 150 yapın, bizi burada geçin. O ki yeşil sahada geçemiyorsunuz, burada geçin' sözlerini utançla takip ettik.
Binlerce canımızı kaybettiğimiz, ülkemizin yaşadığı en büyük acılardan biri olan deprem felaketinin yaralarını sarmaya çalıştığımız, renkleri, ayrılıkları, kavgaları bir kenara bırakıp omuz omuza bölgedeki insanlarımıza bir nebze destek olmayı amaçladığımız bir durumda, Futbol propagandası yapan bir insanın, insani değerlerini sorguluyoruz.
Bu konuda söylenecek çok sözümüz, verilecek cevaplarımız olduğunu, ancak ülkemizin, toplumumuzun ve her şeyden önce depremden etkilenen kıymetli halkımızın gündemini böylesine akıl almaz bir yaklaşımla meşgul etmekten imtina ettiğimizi vurgulamak istiyoruz.
Bu şahsın ortaya koyduğu acınası tutumu, vicdanı olan herkesin ve kamuoyunun takdirine bırakıyoruz."
Beşiktaş cephesinden ise Özbek'e yönelik şu ana kadar bir açıklama yapılmadı.

11 May 2024 - 16:10 - Spor

Mahreç  Haber Merkezi