Aydın’ın en güzel yolu

Aydın’ın en işlek noktalarından biri olan Adnan Menderes Bulvarı, yeşillik dolu dokusuyla görenleri kendisine hayran bırakıyor. Etrafında yer alan ağaçlar, hem araç sürücülerini hem de yayaları büyülüyor.

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Aydın’ın en güzel yolu
Haber albümü için resme tıklayın

Türkiye’nin birçok yerinde kentsel dönüşüm adı altında yeşil alanlar heba ediliyor. Yaşananların aksine Aydın’da, birçok cadde ve sokak yeşil dokusuyla dikkat çekiyor. Efeler ilçesinde yer alan ve kentin kalbi sayılabilecek Adnan Menderes Bulvarı da bu alanlardan biri olarak göze çarpıyor. Atatürk Kent Meydanı itibariyle başlayan yolun neredeyse tamamında yer alan ağaçlık ve yeşillikler, kente ilk kez uğrayan vatandaşları kendine hayran bırakıyor.

CENNETTEN BİR KÖŞE

Kentte her gün binlerce vatandaşın kullandığı bulvar, rutin hayat içerisinde dikkat çekmiyor. Aydınlıların aksine, şehre yeni gelen birçok vatandaş gördükleri manzara karşısında büyüleniyor. Hem araçla hem de yaya olarak Adnan Menderes Bulvarı üzerinde yolculuk yapmak, cennetten bir köşe olarak hissettiriyor. Kentin yeşil dokusunun bozulmaması çoğu vatandaş tarafından büyük takdir topluyor.

12 May 2024 - 11:31 - Gündem

Mahreç  Hakan Horata