Denizli'yi istiyor

Sezon başında kısa bir süreliğine Nazilli Belediyespor Başkanlığı görevini üstlenen Süleyman Urkay, Denizlispor Başkanlığını gözüne kestirdi.

Sezercan Makas
Sezercan Makas Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Belediyespor'un yeniden yapılanma sürecinde devreye giren Süleyman Urkay, kulüp başkanlığı görevini üstlenmişti. Takımın sezona sürpriz bir şekilde 4'te 4 yaparak başlamasına rağmen Urkay, istifa ettiğini açıklamıştı.

YENİDEN TALİP OLDU
Önceki yıllarda Denizlispor Başkanlığı görevini de yürüten Urkay, TFF 3. Lig'e düşen yeşil siyahlılar için yeniden kolları sıvadı.
Geçtiğimiz hafta yapılması planlanan Denizlispor seçimli olağan kongresi adaylığını açıklayan Süleyman Urkay, "Denizlispor'un kurtuluşunun olası olduğunu, kulübün 600 milyon liraya yaklaşan borcu olduğunu, bu borçları ödeyebileceğimizi, bunun taahhüdünü de vermeye hazır olduğumu, sezon içinde Denizlispor'un 9 puanının silinecek olmasına rağmen takımı ligde tutacağımızın iddiasında olduğumu belirterek, kulüp başkanlığına aday olduğumu Nuri Çavuşoğlu'na ilettim" ifadelerini kullandı.
Denizli temsilcisinde ertelenen olağan genel kurulun yarın saat 18:30'da gerçekleştirilmesi kararlaştırdı. Urkay'ın şu ana kadar adaylığını açıklayan tek rakibi ise iş insanı Ahmet Yalın Yıldırım.

13 May 2024 - 16:55 - Spor

Mahreç  Sezercan Makas