Nazilli'de müthiş hizmet

Nazilli Ziraat Odası, çiftçilere daha iyi hizmet verebilmek adına iktisadi işletme kurdu. Açılan yeni tarım ofisiyle oda üyeleri ve üreticiler, zirai ihtiyaçlarına girdi maliyetine ulaşabilecek.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Nazilli'de müthiş hizmet
Nazilli'de müthiş hizmet
+4
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Ziraat Odası, 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nde önemli bir girişime imza attı. Oda başkanlığı, ağır girdi maliyetleri altında zor günler geçiren üreticilere nefes aldırmak için iktisadi işletme kurdu.
Nazilli Ziraat Odası Limited Şirketi bünyesinde kurulan ofisi bugün hizmete sunuldu.
Böylelikle oda üyeleri ve kentteki üreticiler, zirai ilaç ürünlerine, fide, fidan ve tohumlara girdi maliyetine ulaşabilecek.
Açılışın ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Nazilli Ziraat Odası Başkanı Yahya Anlıak, oda üyelerinin aidat gelirleriyle çiftçilere en uygun ve kaliteli ürünleri sunmaya başladıklarını söyledi.

ÖRNEK UYGULAMA

Aydın’da ve Türkiye’deki örnek uygulamalara imza atıldığını hatırlatan Anlıak, “Amacımız çiftçimizi kalkındırmak ve üretime teşvik etmektir. Piyasa düzenine baktığımızda zira ilaç ürünleri her gün zamlanıyor ve aylık faizler üreticimizin belini büküyor. Biz bunu yapmayacağız. Çiftçilerimizin girdi ürünlerine ulaşımı daha kolay olacak. Faizden arındırılmış bir tarım ofisiyle zirai işletme olarak hizmet vereceğiz.” diye konuştu.
Anlıak, şirketi ayakta tutmak adına çok düşük karla satış yapacaklarını bunun yanı sıra oda üyelerine tarımsal danışmanlık hizmeti de verileceği ve ürün takibinin de yapılacağını aktardı.
Dörtyol Kavşağı’ndaki ofisin açılış törenine İlçe Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, 27. dönem AK Parti Aydın Milletvekili Rıza Posacı, Belediye Başkan Yardımcısı Selahattin Yılmaz, İlçe Tarım ve Orman Müdürü Sunay Güler, Nazilli Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri, muhtarlar, oda üyeleri, üreticiler ve davetliler katıldı.

14 May 2024 - 17:10 - Ekonomi

Mahreç  Mustafa Çelik