Nazilli'nin eski başkanı salonu terk etti

Nazilli Belediyespor eski Başkanı Süleyman Urkay, Denizlispor Başkan Adaylığını açıklamıştı. Ancak, bugün gerçekleştirilen genel kurulda salon boş kaldı.

Sezercan Makas
Sezercan Makas Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Denizlispor'un ertelenen olağan genel kurulu, bugün saat 18:30'da başladı. Nazilli Belediyespor eski Başkanı Süleyman Urkay'ın da başkan adayı olarak yer aldığı kurulda salonun boş kaldığı görüldü. Tarihinde ilk kez TFF 3. Lig'e düşen yeşil siyahlılarda yeni başkan Ahmet Yalın Yıldırım oldu. Urkay, sonucu beklemeden salonda ayrıldı ve Denizlispor'un artık bitme aşamasına geldiğini savundu.
Sosyal medya hesabı üzerinden açıklamalarda bulunan Urkay, "Denizlispor'da bugün yeni başkan ve yönetimin belirleneceği genel kurul yapıldı. Genel kurula ilgi çok azdı. Denizlispor camiası, Denizlispor'da yolun sonuna gelindiğini kabul etmiş olmalı, genel kurula ilgi hiç yoktu. Camianın bilindik simaları da gelmemişti. Ben seçim sonucu beklemeden ayrıldım.
Denizlispor'u yaşatmanın imkansızlaştığını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

ÇÖZÜM GENEL KURULU OLMALIYDI
Urkay, "Denizlispor'da bugün yapılan genel kurul, her şeyden önce kulübü yaşatmak adına çözümün konuşulduğu, bulunduğu genel kurul olmalıydı. Ama çözüm adına hiç bir şeyin konuşulup, karara bağlanmadığı bir genel kurul oldu.
Denizlispor'da başarısızlıklar yaşandığında, hep kolaycı çözüm olan yönetim değişikliğine gidilerek iş çözüme kavuşmuş algısı yaratılıyor. Halbuki çözüm, yönetim ve idari yapılanmada yeni bir modelin üretilmesi ile olacaktı" diye ekledi.

14 May 2024 - 21:42 - Spor

Mahreç  Sezercan Makas