Kuşadası'na gidecekler dikkat

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde bulunan Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı ile ilgili yeni kararlar alındı.

Sezercan Makas
Sezercan Makas Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Valiliği Orman Yangınları ile Mücadele Komisyonu, Kuşadası ilçesinde bulunan Dilek Yarımadası Büyük Menderes Deltası Milli Parkı ile ilgili yeni kararlar aldı.
Buna göre, yarından itibaren (15 Mayıs Perşembe) geçerli olmak üzere Milli Park'ın Güzelçamlı giriş kapısından 08:00 ile 18:00 saatleri arasında araç girişi yapılmasına karar verildi. Son çıkış saati ise 19:30 olarak belirlendi. Ayrıca toplam araç kapasitesinin bin 505 olduğu kaydedildi. Giriş kapısından Karasu Koyu'na kadar olan ana yol üzerine araç parkı yasaklandı.

O GÜNLERDE KAPALI OLACAK
Yangın sezonu boyunca meteorolojik verilere göre yangın riskinin maksimum seviyede olduğu günlerde ziyaretçi ve araç girişine izin verilmeyeceği bildirildi.

CEZASI AĞIR OLACAK
Ayrıca Devlet Ormanlarında Milli Park idaresince belirlenen yerlerin dışında geceleyenlerin 2 bin 376 TL idari para cezasına çarptırılması, yangına sebebiyet verenlerin 2 yıldan 7 yıla kadar hapis ile cezalandırılması ve kasten orman yangını çıkaranların 10 yıldan az olmamak üzere hapis, 10 bin güne kadar adli para cezasına çarptırılmasına karar verildi.

14 May 2024 - 22:34 - Asayiş

Mahreç  Sezercan Makas