Alıcık Aydınlı siyasetçilere seslendi

MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık, Efeler 09’u Play Off maçında yalnız bırakan siyasetçilere seslendi. Nazilli Belediyesi’nin Nazilli Belediyespor’dan desteğini çekmesine ilişkin de konuşan Alıcık, “Belediye vermezse biz destek veririz” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Alıcık Aydınlı siyasetçilere seslendi
Alıcık Aydınlı siyasetçilere seslendi
Video için play'e tıklayın

Play Off Grup Finali’nde Efeler 09’un Elazığspor’a 3-0 mağlup olarak tur şansını zora soktuğu karşılaşmada protokol tribününde gözler Aydınlı siyasileri aradı. Yeşil beyazlı ekibe yalnızca MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık destek verdi. Elazığspor camiası ise siyasileri ve iş adamlarıyla tam kadro takımlarına destek oldu.

ELAZIĞ’I ÖRNEK GÖSTERDİ
Maçın ardından MHP Aydın İl Başkanı Haluk Alıcık açıklamalarda bulundu. Aydınlı siyasetçileri futbola destek vermeye davet eden Haluk Alıcık, “Sporun kardeşlik olduğunu gördünüz. Sporun siyaset olmadığını da gördünüz. Aydın’daki siyasi otoriteye, futbolda siyasetin olmadığını ama futbolun olduğunu anlatmak lazım. Sahaya vermemekle ilgili, kararsız kalmakla ilgili baktığınızda bunu görüyorsunuz. Sahayı alırken kesinlikle Nazilli Belediyesi’ne sorulmadı. Saha, Gençlik ve Spor İl Müdürümüzün talimatıyla, Valimizin oluruyla Efeler 09’a tahsis edilmiştir. Benim belediye başkanlığı dönemimde Nazilli Şehir Stadı belediyenin uhdesindeydi. Sezon bitti artık aldık. Bundan sonra yalnızca Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nde kalacak” ifadelerine yer verdi.

“NAZİLLİ’YE BELEDİYE VERMEZSE BİZ DESTEK VERİRİZ”
MHP’li Haluk Alıcık, Nazilli Belediyespor’a destek vermeyeceğini açıklayan Nazilli Belediyesi’ne de gönderme yaptı. Belediye Başkanı Ertuğrul Tetik’e seslenen Haluk Alıcık, “Futbolu sevmek farklı bir şey. Belediye başkanları futbolu sevmek zorunda. Nazillispor şehrin takımı. O tesisleri biz ne için yaptık? Futbol oynansın, futbola, Nazillispor’a sahip çıkılsın diye yaptık. Şu an Nazillispor tesisleri Türkiye’nin kaç tane takımında var? İyi bakmak lazım. 10 yıllık belediye başkanlığım dönemimde kendimi en çok başarısız gördüğüm alan spordu. Biz 2.Lig’de değil 1.Lig ve Sğper Lig’de olmalıydık. Bunun en basit örneği de Hatayspor. Nazilli bizim takımımız. Belediye vermez biz veririz desteği” dedi.
Haluk Alıcık, Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy ve diğer siyasetçileri de Nazilli Belediyespor’a destek vermeye davet etti.

“SAHA MUHAKKAK YAPILACAK”
İl Başkanı Alcık, Aydın’a yapılacak stadyumla ilgili de girişimlerinin olduğunu ifade ederek şöyle devam etti:
“Aydın’a saha muhakkak yapılacak. Aydın saha sıkıntısı çekiyor. İnşallah bunun en güzel şekilde hakkından geleceğiz. ”

15 May 2024 - 19:34 - Spor

Mahreç  Mustafa Çelik