Aydın 5. sırada

Turizmin merkezlerinin başında gelen Aydın, 34 mavi bayraklı plajıyla Türkiye’de 5. sırada bulunuyor. Peki kaçı halka açık, işte yanıtları…

Hakan Horata
Hakan Horata Tüm Haberleri
Aydın 5. sırada
Aydın 5. sırada
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Yaz ayının yaklaşmasıyla beraber birçok yerli ve yabancı turist, Türkiye’ye akın etmeye başladı.
Ülkenin farklı bölgelerindeki turizm merkezleri de, tatilcilerin rotaları arasına eklendi.
Aydın’ın da turizm potansiyeli göz önüne alındığında bu yaz yine birçok yerli ve yabancı turistin kenti tercih etmesi bekleniyor.
Tatilcilerin en çok dikkat ettiği konular arasında yer alan, temiz ve güvenli plaj olarak nitelendirilen “Mavi bayraklı plajlar” bakımından Aydın, 34 mavi bayraklı plajıyla listenin başlarında yer alıyor.

8’İ HALKA AÇIK

Mavi Bayraklı plajlar, yüzme suyu kalitesi, çevre yönetimi, çevre eğitimi ve can güvenliği kriterlerinde yüksek standartları yakalayan yüzülebilir alanları kapsıyor.
Bu kapsamda Aydın’ın Kuşadası ilçesi 24 mavi bayraklı plajıyla büyük dikkat çekerken, Didim’de ise 10 mavi bayraklı plaj bulunuyor. Bu plajlardan sadece 8’i halka açık.
İşte o plajlar;
Tavşan Burnu Tabiat Parkı (Didim), Altınkum Plajı(Didim), 3.Koy Plajı(Didim), Sevgi Plajı(Kuşadası), Kuştur(Pygela) Plajı(Kuşadası), Güvercinada Halk Plajı(Kuşadası), Kadınlar Denizi(Kuşadası), Green Beach Halk Plajı(Kuşadası)

16 May 2024 - 10:30 - Gündem

Mahreç  Hakan Horata