”Bozdoğan’a hakkım helal olsun”

İçişleri Bakanlığı'nın son kararnamesi ile Adıyaman'ın Çelikhan ilçesine kaymakam olarak atanan Bozdoğan Kaymakamı Mustafa İkbal Eşki, 2 buçuk yılda ilçeye yaptıkları hizmetleri anlatarak Bozdoğanlılara nasihatlerde bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

Havanın, suyun ve toprağın çok kaliteli olduğu Bozdoğan’da, tarımın geliştirilerek yaygınlaştırılması gerektiğini savunan Kaymakam Eşki, “Bozdoğan ya da Aydın, çok zengin nimetlere sahip olmasına rağmen, bu nimetlere daha az erişebilen Anadolu insanına göre biraz nankör. Kendilerini düzeltmeleri ya da içinde bulunduklarını nimeti anlamaları gereken nokta burası” dedi.

“ÖĞRENDİĞİM İLK ŞEY EGE’NİN ‘GAVUR’ OLMADIĞI”

Bozdoğan’a atandığında Ege’ye ön yargılarla geldiğini söyleyen Eşki, “Ege’nin hep İç Anadolu’dan, Akdeniz’den ya da Doğu Anadolu’dan baktığınız zaman bir profili vardır. Daha çok sosyal demokrat görüntüsü ve insanının genel Türk yapısına uzak olduğuna dair bir algı vardır. Bu algı ‘Gavur Ege’ şeklinde bile belirtilen ve asla katılmadığım bir klişe. Buraya geldikten sonra öğrendiğim ilk şey Ege’nin gavur olmadığı” ifadelerini kullandı.

“TOPRAĞA KAN DAMLASA İNSAN YETİŞİR”

“Bozdoğan ya da Aydın, sahip olduğu nimetlere karşı, bu nimetlere çok daha az erişebilen Anadolu insanına karşı biraz nankör. Kendilerini düzeltmelerini gereken ya da içinde bulunduklarını nimeti anlamaları gereken nokta burası” diyen Eşki, Bozdoğan’da Türkiye’nin en kaliteli suyunun içildiğini ve en iyi toprağının bulunduğunu belirterek, “Toprakta ne ekseniz yetişiyor. Yetişmeyen hiçbir şey yok. Hani derler ya ‘Kan damlasa insan yetişir’ öyle bir memleket. Dağları zeytin, incir dolu. Allah bu bölgeye her türlü nimeti ihsan etmiş. Sadece bunun kıymetinin farkına varmaları lazım” dedi.

BOZDOĞAN’DA ASAYİŞ BERKEMAL, TARIM ZİRVEDE!

Görev süresince asayiş noktasında büyük çaplı hiçbir olayla karşılaşmadıklarını belirten Kaymakam Eşki, Bozdoğan insanının devleti ve milleti ile barışık olduğunu ifade ederek şunları kaydetti:

“Buraya biz 2 kişi geldik, 3 kişi olarak dönüyoruz. Hizmet noktasında Bozdoğan’da iyi tarım uygulamalarının geliştirilmesi için mücadele etmiştim. Onda da büyük bir mesafe aldık. Çevre Amaçlı Tarım Alanları konusunda Aydın’ın en iyi 2’nci ilçesiyiz. Hastalıktan ari hayvan işletmeleri noktasında Aydın’ın en iyi ilçesiyiz. Tüm Aydın’daki işletmelerinin yarısından fazlası Bozdoğan’da. Bozdoğan’dan bir sanayi kenti olmaz. Bozdoğan’dan bir turizm kenti de olmaz. Bozdoğan tarımla yaşayan, tarımla büyümüş ve tarımla da yaşayacak olan bir şehir. Bu yüzden de ilçe tarım müdürlüğü personelini 2 katına çıkardık. Buradaki insanları, tarımı daha iyi seviyeye getirip bunu çocukları vasıtasıyla devam ettirebilmeleri için mümkün olduğunda iyi tarım noktasında teşvik etmeye çabaladık. Bunu başardık diyebilirim.”

“BOZDOĞANLILARA HAKKIM HELAL OLSUN”

Bozdoğan halkına bir şey söylemekten çok, bolca teşekkür ettiğini belirten Eşki, “Eşim de ben de Allah var, Bozdoğan halkından hiç ağrıyıp incinmedik. Bizim onlara bu anlamda hakkımız helal olsun. İnşallah onlar da bize haklarını helal ederler. Bozdoğan insan yapısı itibariyle de diğer ilçelere nazaran taşrada kuytu bir yerde kaldığı için daha bozulmamış. Bu havayı ve nimetleri de korudukları müddetçe oradaki bu güzellikler devam edecek” dedi.

Yağmur Aşık/ Aydın Haber Ajansı/ BOZDOĞAN- ÖZEL HABER

26 Ağustos 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi