Kürşat Engin Özcan MHP’liyim diyemedi!

Milliyetçi Hareket Partisi Nazilli ilçe eski başkanı Kürşat Engin Özcan, Meral Akşener'in kuracağı partiden kendisine teklif gelmesi halinde yakın çevresiyle bunu istişare ettikten sonra karar vereceğini belirtti. Akşener'in partisinin söylendiği gibi FETÖ destekli olduğu iddialarına katılmadığını ifade eden Özcan, bunu öne sürenleri ispata davet ederek; "ortaya koymayan şerefsiz, namussuz ve alçaktır" diye konuştu. Özcan ayrıca, bir soru karşısında MHP'li ol

Haber albümü için resme tıklayın

MHP’de değişim talebinde bulunarak olağanüstü kongre yapılması için imza toplayan muhaliflerin başını çektiği Meral Akşener’e destek veren isimler arasında yer alan Kürşat Engin Özcan, yeni kurulacak partiye katılacağı yönündeki iddiaları yanıtladı. Meral Akşener’in başına geçeceği partinin FETÖ destekli olduğu söylentileri karşısında net ifadeler kullanan Özcan, bu görüşe katılmadığını belirterek şu sözlere yer verdi; “insanlar birbirlerini lekelemek adına bazı şeyler yapıyorlar. Bunu da böyle ucuz yöntemlerle yapmasınlar. Bu bunu söylemiş, şu sunu söylemiş. Ama kimseyi elinde bilgi belge olmadan suçlamak doğru değil yani. Elinde belge olacak ve konuşacak. Öyleymiş böyleymiş diyerek geçmek gitmek iş değil.”

Manşet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Erdal Savaş’a konuşan MHP Nazilli ilçe eski başkanı Kürşat Engin Özcan, teklif gelmesi halinde yeni partiye geçiş konusunda yakın çevresiyle istişarelerde bulunduktan sonra karar verebileceğini belirtip açık kapı bırakırken, ‘kendini MHP’li Kürşat Engin Özcan olarak tanımlıyor musun’ şeklindeki soruya ‘ben ülkücüyüm’ yanıtını verdi.

İşte Kürşat Engin Özcan’ın çok konuşulacak o röportajından öne çıkanlar…

E.S- Meral Akşener’in partisinin kurulması halinde ilçe başkanlığı teklifi yapılsa kabul eder misiniz?

K.E.Ö- Oturulur konuşulur ama daha doğmamış çocuk bir şey yok yani.

E.S- Ekim ayında parti ilan edilecek. Anayurt olacak partinin ismi. Farklı şartlar oluşması halinde kabul eder misiniz böyle bir teklifi?

K.E.Ö – Oturur konuşulur hani daha nedir ne değildir belli değil.

E.S -Neyi konuşursun mesela hangi şartları öne sürersin?

K.E.Ö- Ben kimseye şart falan demeyeceğim ki. Kendi aramızda oturur ve konuşuruz.

E.E -Bir gönül bağı var mı peki?

K.E.Ö- Yani gerçekten siyaseti yapmayı bilen arkadaşlar var. İnsanları etkilemesini bilen insanlar var. Sen beni şahsen tanırsın zaten seni severim. Çalışanlarını bile severim yani.

E.S- Söylediğiniz kriterlere Akşener uyuyor mu yani sizce?

K.E.Ö- Bana gelmiş bir teklif yok veya benim gitmişliğim yok.

E.S- Bende onu diyorum. Teklif gelmesi halinde şartlara göre bakarız düşünürüz dedin.

K.E.Ö- Hayır abi. Ben her şeyi istişare ederek karar verdim bugüne kadar ve istişare ederiz dedim. Bu nasıldır? Bunu nasıl yaparım?

E.S- Peki Akşenere bir kırgınlık var mı? Ya da bir gönül bağı var mı?

K.E.Ö- Abi niye zorluyorsunuz ki? İnsanın kalbinde olan bir şey yani. Yani niye benden haber çıkartacağım diye uğraşıyorsunuz onu anlayamadım ben yani.

E.S- Nazilli’deki çalışmalarında kendisiyle birlikte olmuş destek vermiş.

K.E.Ö- İl bazındakinde bir takım çalışmalarımız oldu ama Nazilli’ye gelişinde Belediye Başkanımızın çalışmaları sonucu oldu.

E.S- Peki sen şuanda kendini MHP’li Kürşat Engin Özcan olarak tanımlıyor musun?

K.E.Ö- Abi ben bir ülkücüyüm. Doğduğum günden beri ülkücü hareketin içerisindeyim. Ben kendimi bildim bileli ülkücüyüm.

E.S- Siyasal anlamda MHP’liyim diyebiliyor musun?

K.E.Ö- Yani parti içinde bazen görüş farklılıkları olabiliyor. Mesela şuan ki mevcut ilçe başkanımızda evet hayır kampanyasında hayırı desteklemişti. Ve bazı insanlar tarafından tartışıldı bu. Şahsi düşüncelerin her zaman genel merkezle uyuşması söz konusu olmuyor. Birçok ilçe başkanı belki MHP’ye oy bile vermemiştir. Ben bu seçimde MHP ‘ye oy vermeyeceğim diyen insanlar ilçe başkanlığı yapıyor ülkemizde yani.

E.S- Yani burada Nazilli eksenli konuşuyorsun değil mi?

K.E.Ö- Aydın geneli yani benim bildiğim var yani.

E.S- MHP’ye oy vermeyip ilçe başkanı olan var mı Nazilli’de?

K.E.Ö- Yani ben yani birçok arkadaşımın hayır oyu verdiklerini hayır için sayfalarda paylaşımlarda bulunduklarını hayır kampanyası yürüten kişilerle fotoğrafları olduğunu ve samimi olduklarını geçen yerel seçimlerde partiye oy vermemiş insanların ilçe ve il başkanı olduklarını gördük. Siyasette keskin çizgilerin olmadığını genel merkez gösteriyor zaten.

E.S.- Meral Akşener’in MHP’yi böleceği yönünde yorumlar yapılıyor sen katılıyor musun buna?

K.E.Ö- Kurulacak parti’nin yapısı önemli. Nereye hitap edeceği önemli. Yani anlatılanlar topluma hitap edeceği ve faydalı olacağı yönünde. Yani zaten ben görüyorsunuz dolaşıyorum sürekli. Bir işime gidiyorum bir de hafta sonları vatandaş bir yerlere çağırıyor davet ediyor. Sadece ben en çok 5 yıl içerisinde şunu gördüm ve ulaştım. İnsanlar bizi sadece ilçe başkanı olarak değil kişi olarak ta sevmişler. Kişiliğimi de sevmişler. Görevimiz bitmiş olsa dahi bizi davet ediyorlar yani. Bizde bunu çok seviyoruz vatandaşı çok seviyoruz yani. Siyasetin en güzel yanlarından biri bu insan kazanmak. Biz bunu yapmışız ve insanlara kendimizi sevdirip insanları sevmişiz. Bizim insanlarla birlikte olmak hoşumuza gidiyor.

E.S- Yani siyasette var olmaya devam edeceğim diyorsun?

K.E.Ö- Ben siyaseti seviyorum çünkü neden insanları seviyorum. İnsanlarla beraber olmak yani sizde olduğu gibi işte sizde yazıyorsunuz çiziyorsunuz insanlara yardımcı olmaya çalışıyorsunuz aynı onun gibi. Siyasetle benzer özellikler taşıyor işte bizde oturup insanlarla sohbet muhabbet ediyoruz sorunlarını dinliyoruz dertlerimizi paylaşıyoruz.6 ayda bir bile dinlemiş olmak insanlara fayda sağlıyor. Bu süreç içerisinde biz vatandaşla konuşuyoruz işte.

E.S -ben bugün…

E.S- Bir dakika bir şey söyleyeceğim. Hafta içi ve hafta sonu yaptığımız işlerde ve toplantılarda teşkilatlardan daha iyi sonuçlar çıkarıyor daha iyi işler yapıyoruz. Bunu şahsi olarak söylüyorum hani herhangi bir kurulun temsilcisi olarak söylemiyorum.

E.S- Yani Kürşat Engin Özcan olarak söylüyorsun. Peki bu yeni kurulacak partiyle FETÖ’yü bir gören düşünce de var. Sende böyle düşünüyor musun?

K.E.Ö- Ben FETÖ/PDY ile kucak kucağayken de karşıydım, karı koca ilişkisi yaşarlarken de karşıydım. Ters düştüklerinde de gene karşıydım. Bu durumlarda bu iş yanlıştır dini siyasete alet etmemek lazımdır dedim. Bu iş millete zarar verir. Devlete zarar verir dedik. Ve biz hala aynıyız yani bu iş doğruysa doğrudur yanlışsa yanlıştır. Böyle bir yapılanmanın içinde kesinlikle böyle bir yapının olmaması ve uzak durulması yani Ak Parti FETÖ birlikteliğinin memleketi getirdiği yer ortada. Adamlar belediye başkanı milletvekili bakan tayin ettiler ve geldiğimiz nokta ortada. Devletin içerisindeki yapılanma bunların bu şekilde irtibatları sayesinde oldu. Ne kadar millete zarar verdiği ortada. Bunu göz ardı etmemek lazım yani.

E.S- Şimdi de bu yapılanmanın Meral Akşener’i tayin ettiği yönünde duyumlar var.

K.E.Ö- Ben öyle bir bağlantı görmedim şuana kadar. Varsa zaten arkadaş durum budur budur diye denirdi. Böyle bir şey varsa da paylaşılması gerektiği kanaatindeyim yani. Böyle bir şeyi insanların ortaya koyması lazım.

E.S- Peki son bir soru…

K.E.Ö- Bu terör örgütleri kim olursa olsun bunların tamamına karşı bu noktada hiç bir şeklide yanlarında olmak söz konusu değil. Birbirimize çamur atmak yerine herkes kendi işini yapsın siyaset siyasette kalsın.

E.S- Son bir soru. MHP’yi bölemeyen Akşener’in yeni bir parti kurarak MHP’yi bölme çalışması yürüttüğü düşünülüyor buna katılıyor musun?

K.E.Ö- Bakın açıkça söylüyorum bu süreç içerisinde daha önce cemaatmiş teşkilatmış hiçbir temasa tesadüf etmedim görmedim. Yani bölecekmiş bitirecekmiş küçücük bir şey olsa zaten taban tabana zıt olduğumuz ve çatıştığımız bir tabandan geliyoruz, ülkücü bir aileden geliyoruz.

E.S- Akşener eksenli sordum bu soruyu. Akşener’e yönelik mi cevaplıyorsun bunu?

K.E.Ö- Ben süreç içerisinde dediğin gibi bir bağlantıyı görmedim duymadım. Varsa bilen çıksın konuşsun. Yani böyle etek altından kapı arkasından konuşacaklarına çıksınlar konuşsunlar.

E.S- Şimdi şunu mu anlamalıyım. Süreç içerisinde Akşener’in Terör örgütleriyle (FETÖ) alakasına şahit olmadım bilen varsa ortaya koysun ben göreyim mi diyorsun?

K.E.Ö- Tabi ki ben bunu millet yararına söylüyorum. Yani böyle bir iddiaları varsa gerekçeleri ile birlikte insanlar çıksınlar anlatsınlar. Yani millette varsa söyleyin ortaya koymayan şerefsiz namussuz ve alçaktır. İnsanlar birbirlerine lekelemek adına bazı şeyler yapıyorlar bunu da böyle ucuz yöntemlerle yapmasınlar. Yani herkes bilir bu bunu söylemiş, şu sunu söylemiş. Ama yani sende biliyorsun kimseyi elinde bilgi belge olmadan suçlamak doğru değil yani. Elinde belge olacak ve konuşacak. Öyleymiş böyleymiş diyerek geçmek gitmek iş değil. Şundan duydum bundan duydum la iş yürümez. Bunlar ciddi şeyler ve çok önemli. Millet ve memleketle alakalı meseleler yani insanları tahrik edici unsurlarla hareket edilmemesi ve dikkat edilmesi lazım. Düşünerek hareket etmek ve ne yapıyorsak memleket yararına yapıyoruz diye devam etmek lazım. Şahsen de başka türlüde kimsenin ya da kimselerin bunu yapma hakkı yok.

29 Ağu 2017 - 08:46 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Manşet Aydın editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Manşet Aydın değil haberi geçen ajanstır.Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi