Sorumluluk bize ait

Bozdoğan Belediye Başkanı Tümer Apaydın, Ziraat Odası Başkanı Galip Özen'in 'Belediye bizim yaptığımız hizmete engel oluyor' yönündeki açıklamasına verdiği cevapta, hizmete engel olmak gibi bir amaçlarının olmadığını, sadece kendi sorumluluklarındaki yerlerde gerekli tedbirleri almak zorunda olduklarını söyledi.

Haber albümü için resme tıklayın

Derya EVREN/Aydın Haber Ajansı/Bozdoğan-ğan Ziraat Odası Başkanı Galip Özen’in Alamut Mahallesi’ndeki çok amaçlı pazar yerine taktırdığı fanların belediye ekiplerince sökülmesinden sonra yaptığı; “Bozdoğan Belediyesi yaptığımız hizmetlere engel oluyor” açıklamasına Belediye Başkanı Tümer Apaydın’dan yanıt geldi. Apaydın, böyle bir durumun söz konusu olmadığını ama kendi sorumluluklarında olan yerlerde meydana gelebilecek bir soruna karşı tedbir almaları gerektiğini kaydetti.

“ÇİFTÇİNİN PARASI İLE PRİM YAPMAYA GEREK YOK”

Başkan Apaydın, Bozdoğan Ziraat Odası Başkanı Özen’in çiftçilerin parasıyla prim yaptığını belirterek böyle bir şeye gerek olmadığını, hizmet etmeyi çok istiyorsa bunu kendileri ile iş birliği içerisinde yapabileceğini dile getirdi. Apaydın, “Ziraat odası başkanımızın taktırdığı fanlar konusunda asla kasıtlı bir niyetimiz yoktur. Belediye ait yerlere takılan fanlardan kaynaklanacak herhangi bir olumsuzluğun faturası belediyeye kesilecektir. Ziraat odası başkanı bize ait yerlere özellikle yapıyor böyle şeyleri. Geçen gün bir yere fan göndermiş. Ben de kendisine dedim ki, ‘Bak Galip, bunu benim belediyeye ait yerlere gönderiyorsun ama elektriği yok. Elektriksiz nasıl çalışacak o fan?’ Dersin ki ‘Ben ziraat odası olarak 50 tane fan alıyorum, takalım başkanım’ dersin biz de gider takarız, teşekkürümüzü de ederiz. Yakışan bu değil mi? Ziraat Odasının benim yetki alanımda taktırdığı fanlarda meydana gelecek herhangi bir sorundan ben sorumluyum. Birini elektrik çarpsa, birinin üzerine fan düşse insanlara ‘Sorumluluk ziraat odasında’ diyemem. Ayrıca çiftçinin parası ile prim yapmaya gerek yok. Biz, kimsenin yaptığı hizmete engel olmaya çalışmıyoruz, sadece belediye olarak yarın öbür gün sorun olduğu zaman sorumluluğu bizde olan alanlara müdahale ediyoruz. Vatandaşım benden istediği takdirde, ben gider seve seve taktırırım” dedi.

30 Ağustos 2017 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi