Yaşlı adamın mesanesinden 120 gram taş çıktı

Kasık ağrısı şikâyeti ile Denizli'de hastaneye müracaat eden adamın mesanesinden 120 gramlık taş tespit edilirken hasta ameliyatla sağlığına kavuştu.

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği’nden yapılan çıklamada, Aydın’dan gelerek kasık ağrısı şikâyetiyle Servergazi Devlet Hastanesi Üroloji Kliniği’ne başvuran 69 yaşındaki Şükrü Türker’in mesanesinde tek parça halinde taş tespit edildiği belirtildi. Üroloji Uzmanı Operatör Doktor Turab Ulaşoğlu’na başvuran hasta, gerekli tetkiklerden sonra ameliyata alındı. Operasyonla Türker’in mesanesinden 5×6 santimetre boyutunda 120 gram ağırlığında taş çıkartıldı. Ameliyat sırasında ve sonrasında hastanın hiçbir sıkıntı yaşamadığı belirtilen yazılı açıklamada, hastanın sağlık durumunu gayet iyi olduğu ifade edildi.

Üroloji Uz. Op. Dr. Turab Ulaşoğlu, “Hastamız Aydın’dan geldi. Yaptığımız incelemelerde mesanede 5×6 santimetre büyüklüğünde tek parça halinde taş tespit ettik. Hazırlıklarımızı yaptıktan sonra taşın çok büyük olması nedeniyle açık ameliyat gerçekleştirerek taşı aldık. Hastamız şimdi gayet sağlıklı ve herhangi bir şikâyeti yok. Bu taş mesanede biraz daha kalsaydı ilerde mesane kanserine yol açabilirdi. Bu yüzden idrarında kanaması olan, şiddetli yan ağrısı veya kasık ağrısı olan, idrar yaparken zorlanma yaşayan veya ailesinde taş hikâyesi olan kişilerin mutlaka üroloji uzmanına müracaat etmelerini öneriyoruz” dedi.

Taşın büyüklüğüne çok şaşırdığını belirten Şükrü Türker, “İdrar yaparken sancım oluyordu. Servergazi Devlet Hastanesi’ne başvurdum. Doktorumuz bende taş olduğunu tespit eti ve ameliyata aldı. Ameliyatım çok güzel geçti. Şu anda gayet iyiyim. Ağrılarım vardı fakat mesanemde bu kadar büyük bir taş olması beni çok şaşırttı. Doktoruma ve ekibine çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

25 Ağustos 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi