Hasta ve yaşlılara bayramda ev hizmeti!

Nazilli Belediyesi Evde Bakım Birimi, ilçedeki yatalak hasta ve yaşlıları bayrama hazırlıyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Evlerinden çıkamayan yatalak hasta ve yaşlı kişilerin haftalık ve aylık kişisel bakımlarını yapan Nazilli Belediyesine bağlı Evde Bakım Birimi görevlileri, bayram öncesinde 2’şer kişilik guruplar halinde ihtiyaç sahiplerinin evlerine ve kaldıkları yerlere giderek el, ayak tırnak kesimleri ve temizliği, saç kesimi, erkeklerde saç sakal traşı ile gerekirse vücut temizliklerini yapıyor.

Bayram öncesinde yoğun talep gören hizmet için “Her koşulda ve her şartta halka hizmet etmek bizim görevimizdir” diyen Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ekibin faaliyete geçtiği günden bu yana çok fazla talep gördüğünü, haftanın her günü yoğun bir şekilde gerçek ihtiyaç sahibi kişilere hizmet verildiğini ve bu hizmeti Nazilli merkez ile mahallelerinde sürdürüldüğünü ifade etti.

Haluk Alıcık her geçen gün sayının daha da arttığını vurgulayarak, “Oluşturduğumuz bu ekibe yoğun ilgi ve talep geliyor. Bugüne kadar sosyal belediyecilik anlayışı çerçevesinde pek çok hizmeti vatandaşlarımıza sunduk. Sosyal belediyecilikte önceliğimiz ,ihtiyaç sahibi kişilerin yanında olmak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmektir. Onlara hizmeti sunarken mutlu olmalarını sağlamaktır. İhtiyaç sahibi kişinin ve yakınlarının da memnuniyetle karşıladığı hizmetimiz ile ihtiyaç sahibi kişilerin yaşam kalitelerinin artması sağlanmıştır. Unutmamalıyız ki; bir gün hepimiz bakıma muhtaç yatalak bir hasta haline gelebiliriz. Kendi kişisel bakımlarımızı yapamayacak halde olabiliriz. Bu bakımlarımızı yapabilecek etrafımızda kimseleri bulamayabiliriz. Biz de bunları düşünerek böyle bir hizmeti uygulamaya koyduk. Bu hizmeti verilmeye başladığı andan itibaren de misyonumuz kendimize nasıl davranılmasını istiyorsak ihtiyaç sahibi kişilere de o şekilde davranmaya özen göstermek oldu. Bizim tek derdimiz var, her koşulda ve her şartta halka hizmet etmektir. Bayram öncesi de personelimiz ihtiyaç sahibi kişilerin temizlik ve bakımlarını yaparak kurban bayramına hazırlamaktadır” dedi.

25 Ağustos 2017 - Gündem


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi