Nazilli ders ziline hazır

Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasına sayılı günler kala, okullardaki tüm eksikliklerin giderildiğini söyleyen Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan "33 bin öğrencimizi bekliyoruz" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, 9 Eylül 2019 tarihinde başlayacak olan yeni eğitim-öğretim dönemine hazır olduklarını belirtti. Kurumlardaki eksikliklerin giderilmesi için yaz boyunca çalışma yapıldığını belirten Nazilli İlçe Milli Eğitim Müdürü Hıdır Dağaşan, “Nazilli geneli özel kurumlar dahil 124 eğitim kurumumuz ve 2 bin 92 personelimiz ile 2019-2020 eğitim-öğretim dönemini bekliyoruz” diye konuştu.

Nazilli genelinde bulunan 124 eğitim kurumu 11 Anaokulu, 8 özel eğitim kurumu, 10 sürücü kursu, 32 ortaokul, 24 lise ve 4 özel eğitim kurumundan oluşuyor. Bu eğitim kurumlarında toplam 33 bin öğrenci eğitim görüyor.

Bu kurumların bazılarında hafif tadilatların yapıldığını ve bazı eksikliklerinin giderildiğini belirten Dağaşan, kurumların öğretmen eksikliklerinin de tespit edilip yaklaşık 200 ücretli öğretmen ile bu açığı kapatacaklarını sözlerine ekledi.

ADRESE DAYALI SİSTEM YANLIŞ BİLİNİYOR

Adrese dayalı yerleştirme sistemini ailelerin yanlış bildiğini söyleyen Hıdır Dağaşan şu bilgileri verdi: “Bu sistemde adresi okula yakın olan öğrencinin önceliği söz konusu değil. Yerleştirmeler yapılırken ortaöğretim başarı puanına, aldığı ödüllere ve disiplin cezalarının olup olmadığına da bakılıyor.”

23 Ağustos 2019 - Eğitim


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi