100 gün önce enkaz devraldık

100 günlük icraatlarını değerlendiren Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay “Belediyeyi maddi ve manevi enkaz olarak devraldık. Belediyede kimin ne yaptığı belli olmayan bir yapıyı sonlandırdık. Şimdi önceliğimiz hava kirliliğini ölçecek cihazlar” dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

Efeler Belediye Başkanı M. Fatih Atay 100 günlük icraatlarını değerlendirdi. Başkan Atay, Efeler Belediyesini maddi ve manevi anlamda bir enkaz halinde devraldıklarını belirterek, “Belediyenin işleyiş tarzında çok büyük rahatsızlıklar olduğunu gördük. Kimin ne yaptığı belli olmayan bir yapıyı sonlandırdık. Uygun görmediğimiz arkadaşlarla yollarımızı ayırdık, uygun gördüğümüz arkadaşlarla yola devam ediyoruz. Daha önceki toplantıda 17 milyon 484 bin TL borç olduğunu söylemiştim. Mali işlerdeki yeni görevlendirmelerle bugünkü borcun 18 milyon 987 bin 512 TL olduğunu bugün öğrendim” dedi.

HAVADAKİ ZEHİRLİ GAZI ÖLÇECEĞİZ
“Elektrik üretimine karşı değilim ama Jeotermallerin çıkardığı gazlar nedeniyle hayatımızı zehirlemesini engellemek için bu gücümü, bu makamımı halkın çıkarı için kullanmaya söz verdim” diyen Başkan ilk olarak Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nü kurduklarını söyledi. Bunun için havadaki hidrojen sülfür oranını ölçecek yeni bir cihaz alacaklarını ifade eden Atay “ Hidrojen Sülfür zehirli bir gazdır. Havada insan sağlığını tehdit eder boyutta var olduğuna inanıyoruz. Ben Efeler halkının soluduğu havanın içerisinde hidrojen sülfürün ne kadar olduğu, hangi oranda olduğunu sağlığımızı ne kadar etkilediğini halkımızın bilme hakkının olduğunu düşünüyorum. Bunu ölçecek olan cihazı da on gün içerisinde satın alıp çalışır hale getireceğiz” diye konuştu.


İNTİHAR ÇALIŞMA GRUBU OLUŞTURDUK
İntiharda Aydın ili ve Efeler ilçesi olarak intihar vakalarında Türkiye birincisi olduklarını söyleyen Atay, “Bu intihar olaylarının neler olduğu konusunda intihar çalışma grubu kurduk. Burada yaşanan intihar vakalarının sorunlarının neler olduğunu öğrenip, sorumluluğumuz çerçevesinde bunu ortadan kaldırmak için çalışacağız. Bir buçuk ay sonra bu raporu ortaya koyacağız” dedi. (İHA)

24 Ağustos 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi