Başka "Merveler Ölmesin"

Aydın’da geçtiğimiz günlerde sevgilisi Muhammet  G. tarafından pompalı tüfekle vurularak öldürülen 19 yaşındaki Merve Kotan’ın ailesi sosyal medyada imza kampanyası başlattı.

Büyütmek için resme tıklayın

  Aydın’ın Efeler ilçesine bağlı Cumhuriyet Mahallesi’nde meydana gelen olayda sevgilisi olduğu iddia edilen Muhammet G. tarafından pompalı tüfekle öldürülen Merve Kotan (19)’ın ailesi, katil zanlısının en ağır cezaya çarptırılması için imza kampanyası başlattı.

2 Bin 500 Kişi İmzaladı
Baba Salih Kotan tarafından sosyal medyada başlatılan imza kampanyasını kısa sürede 2 bin 500 kişi imzaladı. Aile tarafından yapılan açıklamada, “Öldürülen kızım için başlattığımız imza kampanyasına desteklerinizi bekliyorum, Allah kimseye evlat acısı vermesin, Allah evlatlarınızı bağışlasın inşallah” ifadeleri kullanıldı.

BAŞKA MERVELER ÖLMESİN
Merve Kotan’ın ablası Esra Kotan ise sosyal medyada yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı. “Kardeşim, Merve Kotan, henüz 19 yaşında hayatının baharında 4 evlattan en küçük kız çocuğuydu. Emine Bulut'tan yalnızca 4 gün önce sevgili dediği bir cani tarafından katledildi. Merve hayatı boyunca hayvanları, doğayı ve tehlikede olduğunu ya da haksızlık yapıldığını düşündüğü her insanı korumak için çabalardı. Muhammet G. tarafından kardeşime, ne ailesinde ne de çevresinde daha önce hiç yaşamadığı psikolojik ve fiziksel şiddet uygulandı. Bu cani, aile üyelerimiz üzerinden kardeşimi birçok kez tehdit ederek korkuttu. Kardeşim ayrılmak istediği zaman ise katil, kendi doğum gününü öne sürerek kardeşim Merve'yi ve kendisiyle Merve'yi barıştırmak için kendi arkadaşı olan Ekim Türkmen’i çağırdı. Görüşmelerinin ilerleyen saatlerine ise daha önce planladığı cinayet için temin ettiği pompalı tüfeği arabadan alarak kardeşim Merve'mi ve Ekim'i vurarak öldürdü.

 Bu yüreğimizi kanatan olay 'ses ve görüntüleri yetkisiz kaydeden' birileri olmadığı için akıp giden bir haber olmaktan öteye geçemedi. Kaydeden olmadı belki ama 'yapma lütfen, yapma' kardeşimin son sözleriydi. Parkın bekçisi, üzerine silah doğrultulan kardeşimin çaresizce iki elini yana açmasını hayatı boyunca unutamayacak. Ben de unutmayacağım, hiç kimse unutmasın! Hayatının baharında öldürülen kardeşim, hepimizin kardeşi ve bu caniler hepimizin arasında dolanıyor. Bu kirli zihniyetin bir şekilde son bulması için başkasının canını almayı kendinde hak görenlere hiçbir taviz vermememiz gerekiyor. Bu ve bunun gibi canilerin hak ettikleri cezayı alabilmesi için kamuoyuna çağrımdır; birleşmeli ve tepki göstermeliyiz. Bir başka Merve’nin daha katledilmemesi için, bir başka ailenin daha canının yanmaması için, katillerin ceza indiriminden faydalanmaması için sesimizi duyurmayı, desteklerinizi bekliyorum.”

26 Ağustos 2019 Aydin/ Efeler (Merkez)- Asayiş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi