"Atatürk'ün kemiklerini sızlattılar"

AK Parti Aydın eski Milletvekili Mehmet Erdem terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık ettiği gerekçesiyle görevden alınan Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ü ziyaret eden CHP’lilere “Atatürk bunları görse ne dedi acaba?” diye seslendi. Erdem, HDP’ye destek veren İYİ Parti'yi de “ilkesiz” olarak nitelendirdi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla CHP'li milletvekilleri İçişleri Bakanlığı tarafından terör örgütüyle bağlantısı nedeniyle Mardin Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevinden alınan Ahmet Türk'e destek için ziyarete gitmeye başladı. Son olarak Milletvekili Muharrem İnce ve 24. Dönem Aydın Milletvekili Metin Lütfi Baydar da Türk’ü HDP Mardin İl Başkanlığı’nda ziyaret etti.
Ak Parti Aydın Eski Milletvekili Mehmet Erdem, CHP’nin HDP ziyaretine tepki gösterdi. Erdem sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “CHP Heyeti HDP Mardin İl Başkanlığı’na ziyaretle görevden alınan Ahmet Türk’e sahip çıkmış! Atatürk bunları görse ne derdi acaba?” ifadelerine yer verdi.
Kayyum atanan belediyelerin terör örgütüne eleman sağlamak için “Bir çocuk dağa bir çocuk belediyeye” kampanyaları başlattığını, imzaları KCK’nın attığını belirterek, “Böyle bir tabloyla karşı karşıyayız. 31 mart yerel seçimlerinden önce bir çok belediyeye kayyum atanmıştı. Teröre yaptıkları destekten dolayı. Bunlar akıllanmamışlar. Kendilerince cesur davrandıklarını düşünüyorlar ve aynı ilişkilerini sürdürmek istiyorlar. Ama Türkiye cumhuriyeti devleti kendisini bölmek parçalamak isteyen, terörle hareket eden hiçbir yapıya müsaade etmez. Gereken tepkileri verir. Devlet tedbirlerini almıştır” dedi.

“CHP’NİN EKSENİ KAYMIŞ”
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunda Kurtuluş Savaşı mücadelesi vermiş ve Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde kurulan CHP’nin ülkeyi bölmek isteyen zihniyetle birlikte olduğuna dikkat çeken Erdem, “Bunların niyetlerinin ne olduğu artık alenileşmiştir. gizlemiyorlar da zaten. Terör örgütü iğle bağlantılarını ve niyetlerini saklamıyorlar. Böyle bir tablo karşısında CHP gidip de bu parti il binasında o partinin bayraklarının altında fotoğraf vermesi CHP’nin ekseninin kaydığını gösteriyor. Atatürk’ün kurduğu parti olmaktan çıktığını gösteriyor.

“ATATÜRK KABRİNDEN ÇIKSA NE DERDİ?”
CHP’li seçmene seslenen Erdem, “Sağ duyulu, vatansever CHP’lileri saygı ile karşılıyorum. İdeolojimiz farklı olabil ama bir duruş sergilememiz lazım. Tek bayrak altında, tek devlet içerisinde, Misak-ı Milli sınırları içerisinde bölünmeden parçalanmadan ve ortak değerlerimiz uğruna mücadele etmek ve bu değerlere saygı göstermeliyiz. Bunlar saygı göstermiyor. Türkiyeyi bölmek niyetinde olan Türkiye bayrağını kaldıran bu niyetle hareket ettiği ortaya çıkan, terör uzantılı partileri desteklemelerinden CHP nin sağduyulu seçmeni bu durumdan rahatsız değil mi? Atatürk kabrinden çıksa bu yetkililere ne derdi? Bunu ben sağduyulu CHP seçmeninin vicdanına bırakıyorum.” diye konuştu.

İYİ PARTİ İLKESİZ BİR DURUŞ SERGİLİYOR”
HDP’lileri destekler nitelikte açıklamalarda bulunan İYİ Parti’ye de “İlkesizler” yorumu yapan Mehmet Erdem, “Siyasette duruş çok önemli. İlkeli bir duruş göstermek gerekiyor. Sizin inandığınız değerlerin ve ilkelerin olması lazım ve bunların çerçevesinde bir duruş sergilemeniz lazım. Siyaset politika elbette ideolojik bakış açılarını ve görüş ayrılıklarını ortaya çıkarır. Siyasette duruş çok önemli. İlkeli bir duruş göstermek gerekiyor. Sizin inandığınız değerlerin ve ilkelerin olması lazım ve bunların çerçevesinde bir duruş sergilemeniz lazım. Birkaç belediyeyi almak uğruna iyi partinin HDP ile aynı safa geçmesi. Siyaset ve politikada vatandaş ilkeli bir duruş görmek ister. İlkeli duruş gösterenlere desteğini verir. İYİ parti zaten duruşunun ve bu dönemde yaşanan gelişmelerin muhasebesini İyi parti tabanı ve bu partiye gönül verenler bunun muhasebesini yapıyorlardır” dedi.

28 Ağustos 2019 Aydin- Siyaset

Muhabir Mustafa Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi