Nazilli'de düşündüren tablo!

Son günlerde kadına yönelik artan şiddeti basın açıklamasıyla protesto etmek için bir araya gelen Nazilli Kadınları Facebook grubu üyeleri katılımın azlığından yakındı. Manifatura ve Tuhafiyeciler Odası’nın da destek verdiği açıklamaya sadece 12 kadın katıldı.

İsmail GÜREL
İsmail GÜREL Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ayrıldığı kocası tarafından 10 yaşındaki kızının gözleri önünde boğazı kesildikten sonra hayatını kaybeden Emine Bulut’un ekranlara yansıyan görüntüsünün ardından ülke genelinde yaşanan protestolara destek vermek amacıyla Nazilli Kadınları Facebook grubu üyeleri, basın açıklaması yapmak için belediye meydanında bir araya geldi. Ancak katılımın bir hayli düşük olması şaşkınlığa neden oldu. 36 bin üyesi bulunan gruptan basın açıklamasına katılan kadın sayısı 12 kişide kaldı.
Nazilli Manifatura ve Tuhafiyeciler Odası Başkanı Hüdai Tosun’un da destek verdiği basın açıklamasının amacının kadına yönelik artan şiddette dikkat çekmek olduğunu söyleyen grup sözcüsü Hatice Yelli, cezaları yeterli bulmadıklarını söyledi. Yelli, “Cezaları yeterli bulmuyorum. 20-25 yıl erkeklerin gözünde ceza olarak gözükmüyor. Kadının hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Cezalar caydırıcı olmalı. Devletimiz kadına şiddeti önlemek için üzerine düşen görevi yapmıyor” diyerek sitemini dile getirdi. 36 bin üyesi bulunan gruptan sadece 12 kişinin katılımını eleştiren kadınlar, “Sosyal medyadan herkes tepkisini veriyor ama açıklama için buraya gelip tepkisini göstermiyor” diyerek üzüntülerini dile getirdi.
Öte yandan, Grup adına basın açıklamasını okuyan Manifaturacılar Odası Başkanı Hüdai Tosun, kadına yönelik her türlü şiddetin temel insan hakkı ihlali ve son derece önemli bir halk sorunu olduğunu belirterek şunları söyledi; “Kadına yönelik şiddet, katı töre, gelenek gibi hiçbir gerekçe ile meşrulaştırılamaz. Kadınlar, bu toplumun yarısını oluşturan erkeklerle aynı haklara sahip bireylerdir. Kadına yönelik hiçbir şiddete ortak olmayacağız. Kadına karşı şiddetle mücadelede üzerimize düşen görevi yapmakta kararlıyız.”

29 Ağustos 2019 Aydin/ Nazilli- Gündem

Muhabir İsmail Gürel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi