“Sözlerini ete kemiğe büründür”

CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, “cebinize ve arsalarınıza sahip çıkın” diyen Eski Nazilli Kaymakamı, Yeni Mersin Vali Yardımcısı İbrahim Küçük’e seslendi. Bülbül, “Bu sözlerinizi ete kemiğe büründürün” diyerek ilçenin parası ve arsasını peşkeş çekmek isteyenlere açıklık getirmesini istedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Eski Nazilli Kaymakamı, Yeni Mersin Valisi İbrahim Küçük, ilçe gündemini meşgul etmeye devam ediyor. Partisinin Nazilli İlçe Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenleyen CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, İbrahim Küçük’ten giderayak kullandığı “cebinize, arsalarınıza dikkat edin” ifadelerine açıklık getirmesini istedi.

“ETE KEMİĞE BÜRÜNDÜR”
“Nazilli’nin parasını ve arsasını peşkeş çekmeye çalışan isimleri açıklayın” diyen CHP Aydın Milletvekili Süleyman Bülbül, Küçük’ten söz konusu ifadelerini ete ve kemiğe büründürmesini talep etti. İbrahim Küçük’ü destekleyeceklerini belirten Bülbül, “Sizi biz siyasi parti kaymakamı olarak değerlendirmiyoruz. Devlet adamı olarak arkanızdayız. Çıkın konuşun ve bu konuda sizi destekleyelim. Nazilli halkı töhmet altında kalmasın. Yetkisi görevi ne olursa olsun Nazilli’nin malını peşkeş çekmeye çalışanlar karşısında CHP’yi bulacaktır” dedi.

CHP ARKANDA
Vali Yardımcısı İbrahim Küçük’ün hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade eden AK Parti Aydın Milletvekili Bekir Kuvvet Erim ve AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Abak’a karşı dik durması gerektiğini söyleyen Süleyman Bülbül, “İnşallah bulunurlar, yargıya gider ve dava açılır. O davada da ispat hakkınızı kullanın. Biz de bu davayı takip edelim. Devletçi geleneğimiz gereği devlet adamlarının yanındayız siyasi bürokratların değil. Türkiye’nin kurtuluşu demokratik parlamenter sistemle olacağına inanıyoruz. Ufacık bir Nazilli’de bir milletvekilinin ipini çektim ifadesini kullanacağı bir sistem istemiyoruz” ifadelerini kullandı.

“VEKİL VEKİLLİĞİNİ BİLECEK”
Küçük’ü görevden aldırdığını dile getiren Erim’e sert çıkan CHP’li Bülbül, “Vekil görevini yapsın. Osmanlı’dan Cumhuriyete uzanan dönemde bir vekilin bir kaymakamın fişini çekme görevi yoktur. Vekil vekilliğini, kaymakam kaymakamlığını bilecek. Ne demek hafif birisiydi gereken yapıldı diyorsun. Parlamenter sistemden uzaklaşmanın getirdiği sistem bu” şeklinde konuştu.

04 Eylül 2019 Aydin/ Nazilli- Siyaset

Muhabir Mustafa Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi