'Herkes haddini bilecek'

AK Parti eski Aydın Milletvekili Mehmet Erdem, şu ana kadar yaşanan tüm darbeleri lanetlediğini söyledi. Türkiye Cumhuriyeti tarihinde yaşanan darbelerin çok büyük zararlar verdiğini dile getiren Erdem, " Bu darbeci zihniyetten kurtulmadığımız müddetçe, elbette Türkiye Cumhuriyeti demokrasi yolculuğuna sağlıklı bir şekilde devam edemez. Halkın iradesi üzerinde hiçbir güç yoktur. Halkın iradesine yapılan tüm darbeler ve darbe teşebbüsleri büyük zararlar vermiştir" dedi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

12 Eylül tarihinde yaşananları anlatan ve birçok kişinin hayatını kaybettiğini aktaran Erdem, açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü:
"12 Eylül darbesi o günkü şartlarda sanki olumlu bir darbeymiş gibi halka sunulmuştur. Aslında 12 Eylül darbesini yapanların sonradan yaptığı açıklamalara baktığımızda "Bir sağdan, bir soldan astık", "olayların olgunlaşmasını bekledik" gibi açıklamalarıyla sanki darbenin yapılması için de zemin hazırladıklarını ifade etmişlerdir. Darbeciler aslında yazılan seneryolarla darbenin zeminini hazırlamışlar, sonrada darbeyi gerçekleştirmişlerdir. Bu iki tarafada silahları veren aynı eldir. Bu aynı el, Türkiye'nin karışması, çatışması, iç kargaşaya sürüklenmesi  için her türlü tezgahı, kirli oyunu ortaya koymuştur."

HERKES HADDİNİ BİLECEK
Erdem, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı: "En son 15 Temmuz'da halkın iradesi üstün gelmiş, halk darbeye, darbecilere karşı destansı bir mücadele ortaya koymuştur. İnşallah milletimize bundan sonra böyle kötü darbeleri kimse yaşatmasın. İnşallah olmayacak da. Çünkü 15 Temmuzla beraber halkın gücü bir kez daha ortaya  konmuştur. Bundan sonra darbe yapmaya niyetlenenler veya yeltenenler 15 Temmuz'u hiçbir zaman akıllarından çıkarmayacaklar.  Gereken cevabı alacaklarını da biliyorlar. Herkes halkın iradesi karşısında haddini bilecek."

12 Eylül 2019 Aydin/ Efeler (Merkez)- Siyaset

Muhabir Erdal Savaş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi