AK Partili Yavuz'dan CHP'lilere sert tepki

Atatatürk'ün kurduğu CHP'nin bazı belediye başkanlarının HDP ile ilişkilerinin ayyuka çıktığını belirten AK Parti Milletvekili Metin Yavuz, artık bu partiden Atatürk'ü kurtarmanın zamanını geldiğini belirterek, yapılanlara büyük tepki gösterdi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun  ve CHP’li siyasilerin terör soruşturmasında İçişleri Bakanlığınca görevden alınan HDP’li belediye başkanlarını  ziyaret etmesinin yankıları sürerken, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer tarafından bilim kongresine  davet edilen Diyarbakır Belediye Başkanlığından uzaklaştırılan Ahmet Selçuk Mızraklı’nın her yer direniş  sloganları ile eşliğinde Soyer ve katılımcılar tarafından alkışlarla karşılanması yeni bir tartışmayı da beraberinde getirirken, konuyla ilgili Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK Üyesi Metin Yavuz’dan da çok sert açıklama geldi.
Yavuz yaptığı açıklama da, ‘‘Kirli ittifak içerisinde olduklarından dolayı bir kez ifade etmiştim.  O dönemde bazı kesimler ne demek istediğimi anlamamış olabilir. Ama geldiğimiz nokta da haklılığım ortada. Bu  yüzden bir kez daha net bir şekilde ifade ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP
ile kirli ittifak içerisinde olan CHP’den kurtarmalıyız.’’ dedi.

CHP’LİLERİN ONLARIN YANINDA NE İŞİ VAR
Ülkemizin  kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu parti olan CHP’ye çok sert sözler ile yüklenen Aydın Milletvekili  ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, CHP’li siyasilerin terör soruşturması kapsamında görevlerinden uzaklaştırılan HDP’li belediye başkanlarına verdikleri desteklerin amacının ne olduğunu sordu.  Yavuz yaptığı açıklama da ‘‘ Bakıyoruz  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’ndan tutunda Cumhurbaşkanı Adayı olan Muharrem İnce’ye,  partisinin Aydın Milletvekilliğini yapmış Metin Lütfü Baydar’a kadar birçok CHP’li siyasi, İçişleri Bakanlığımızca teröre verdikleri destekle belediye binalarını kandilin adeta arka bahçesi haline getirdikleri için görevlerinden uzaklaştırılan HDP’li belediye başkanlarını ziyaret ediyorlar, destek veriyorlar. Son olarak bir de baktık ki,  CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, teröre verdiği destekten dolayı görevlen alınan Diyarbakır’ın HDP’li eski belediye başkanını bilim kongresine davet ediyor, sanki hiç görevden alınan birisi değilmiş gibi sanki hala görevdeymiş gibi Diyarbakır Belediye Başkanı sloganı ile alkışlar eşliğinde karşılıyor. Yahu arkadaş ne oluyoruz Allah aşkına" diyerek tepki gösterdi..

ATATÜRK BUNLARIN TOPUNU TEMİZLERDİ
Yavuz konuşmasını şöyle sürdürdü:  "Düşünebiliyor musunuz, kundaktaki bebekten yaşlısına kadar birçok cana kıymış, şehitlerimizin kanını akıtmış hain  PKK’nın siyasi uzantısı olan HDP’nin belediye başkanları PKK’ya destek verdikleri yapılan soruşturmalar ile  belirlendiği için görevlerinden uzaklaştırılmış olan bu kişileri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu  CHP’li siyasiler sloganlar, alkışlar eşliğinde karşılıyor, ayaklarına kadar gidip destek veriyorlar. Sizin ne  işiniz var? Verdiğiniz desteğin ardında yatan gerçek nedir? Bunları araştırmak lazım. İnanılır gibi değil ama  gerçek olduğunu ne yazık ki görüyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu gün sağ olsaydı bu  partiden bunların topunu temizlerdi. Gelinen nokta da CHP artık Mustafa Kemal’in ideallerinden ve hedeflerinden
çok uzaklaşmıştır. Bu sebeple Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, bu partiden kurtarmak gerekiyor. Çünkü bunlar, Atatürk kimliği ardına saklanarak siyaset yapmaya çalışmalarının yanı sıra, perdenin arkasında teröre destek verenlerin yanında yer alıp onlara destek vermektedirler."

12 Eylül 2019 - Siyaset

Muhabir Erdal Savaş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi