Bozkurt Belediye Başkanı gerçeği söylemiyor

Aydın Büyükşehir Belediyesi’nin Eylül ayı ikinci toplantısında tartışmaya neden olan Denizli Bozkurt’taki depremzedelere 300 bin TL yardım edilmesi önergesine AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin ret oyu vermesi tartışmalara neden oldu. AK Partili meclis üyesi Bülent Sayar, Bozkurt Belediye Başkan Birsen Çelik’in söylediklerinin gerçeği yansıtmadığı ve devletin tüm imkanlarıyla bölgede olduğu gerekçesiyle red oyu verdiklerini açıkladı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Aydın Büyükşehir Belediye Meclisi’nin bir önceki toplantısına katılan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, ilçelerinde evleri yıkılan 100 ailenin konteyner ihtiyacı olduğunu belirtmesi üzerine depremzedelere yardımda bulunulmasıyla ilgili Meclis’e önerge verilmişti. Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen teklifin ardından depremzedelere 300 bin liralık yardım yapılması kararlaştırıldı.

“ÇELİK’İN İFADELERİ GERÇEĞİ YANSITMIYOR”

AK Parti ve MHP’li meclis üyeleri önergeye ret oyu verdi. AK Partili meclis üyesi Bülent Sayar, red oyu vermelerinin gerekçesini açıkladı. Yalnızca İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin belediye binası ile ilgili yardımcı olduğunu ve diğer kurumların sahayı terk ettiğini söyleyen Birsen Çelik’in ifadelerinin gerçeği yansıtmadığını belirten Sayar, “Deprem günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bölgeye intikal etmiş, devletin tüm kurumlarının koordinasyonunu sağlanarak gerekli müdahale yapılmıştır. Ertesi gün Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum bölgedeki çalışmalarını yerinde incelemiş ve yapılması gereken çalışmalar için talimatları vermiştir. Denizli Valiliği ve Denizli Büyükşehir Belediyesi’nden aldığımız bilgilere göre AFAT tarafından çadırlar kurulmuş, gıda yardımları yapılmıştır. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 500 bin TL ödenek gönderilmiştir. TOKİ hak sahiplerine verilmek üzere 150 konut yapılmak üzere yer teslimi yapıp en kısa sürede tamamlanacağını bildirmiştir. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile AFAT tarafından yapılacak konteynır konutların 10-15 gün teslimlerinin yapılacağı ve ihtiyaçların karşılanacağı bilgisi verilmiştir” dedi.

“DEVLETİMİZ TÜM İMKANLARIYLA BÖLGEDE”

Devletin tüm kurumları ve imkanlarıyla Bozkurtlu vatandaşların yanında olduğunu vurgulayan Bülent Sayar, “Dünyada nerede mazlum varsa ona yardım eli uzatan bir cumhurbaşkanına sahipken kendi ülkesinde doğal afet sonucu mağdur duruma düşen vatandaşlarına yardım etmemesi düşünülemez. Bu nedenlerden dolayı Aydın Büyükşehir Belediyesi bütçesinden yardım yapılmasının gerekli olmadığını düşündüğümüzden ret oyu veriyoruz” diye konuştu.

12 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Mustafa Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi