26. Tarım Fuarı açıldı

26. Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı renkli sahnelerle açıldı

Ziya Karapelit
Ziya Karapelit Tüm Haberleri
+2
Haber albümü için resme tıklayın

Bu yıl 26.'sı düzenlenen Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi ve Panayırı kapılarını açtı. Söke Genç İş insanları Derneği (SÖGİAD) tarafından düzenlenen sergi ve panayırının açılış töreni protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi.
Açılış törenine Söke İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz, CHP Aydın Milletvekilleri Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız, Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel, Belediye Başkan yardımcıları, siyasi partiler, STK temsilcileri, davetliler ve vatandaşlar katıldı.
Panayır açılışı öncesi alana getirilen boğa ile panayır alanında tur atıldı. Panayırın açılış konuşmasını SÖGİAD M.Korhan Taşkın gerçekleştirdi. Taşkın, “26. sını düzenlediğimiz Söke Tarım Sanayi Ticaret Sergi Panayırımıza hepiniz hoş geldiniz. 1995 yılında kurulan Derneğimizin kuruluş düğünde belirtildiği gibi Organize Sanayi bölgeleri kurulmasına destek olmak, Söke ve çevresinde Sağlık, Eğitim, Kültür, sanat, bilim, spor ve Sökemizin tanıtımı konusunda öncü olmak ülküsüyle Atatürk ilkeleri ışığında çalışmalarımız devam ediyor.

DAHA ÜYÜK BİR ALANA İTİYACIMIZ VAR
Sökemizin tanıtımı ve ekonomisine katma değer sağlamak adına 26 yıldır aralıksız düzenlediğimiz fuar ve panayırımızı çok önemsiyoruz. Kısıtlı alanımızda talepleri karşılamaya çalışıyoruz. Söke'de acilen 12 Ay kullanılabilecek bir Fuar alanına ihtiyacımız var. Modern teknolojimiz ile pamuğumuzun kalitesiyle sadece ülkemizde değil Özellikle Balkanlar başta olmak üzere dünyanın birçok yerinde ihracat yapan ziraat aletleri üreticilerimizle tarihe damga Priene'mizle, yerel menşeli ürünlerimizle, tarihi Kemalpaşa evlerimizle, Doğanbeynimizle tanıtım adına yeterli Payı almadığımızı düşünüyoruz. İcracı kurumlara bu konuda her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu belirtmek isterim dernek olarak Kemalpaşa evlerimizin tanıtımına katkıda bulunmak için Nuh Bey konağına belediyemizden talep ettik. Belediyemiz Nuh Bey konağını bize tahsis etti. Yıl sonuna kadar Dernek merkezimizi Kemalpaşa mahallemize taşıyacağız. Söke Belediye Başkanı sayın Tuncel'e Derneğim adına teşekkür ediyorum.

REFAH İÇİN TEK YOL ÜRETMEK
Ekonomik refahın sağlanmasının tek yolu üretmektir. Büyük sanayi kuruluşları her ne kadar lokomotif olarak görülse de, Kobi'ler bu sistemin temel taşıdır. Kobi'lerin Ülke istihdamındaki katkısı yüzde 75,8 üretimdeki katkıları %56,2 olup ülkemiz için vazgeçilmez oldukları bir kez daha görülmektedir. Kobi'lerin desteklenmesi, düşük faizli finansman, teşvikler, üretimi daha da artıracaktır. Ülkemizin göz bebeği çiftçilerimiz her zaman alanda desteklenmeli, üretimi teşvik edici tedbirler alınmalı. İthal edilen tarım ürünlerinin iç piyasaya döndürülme adına hükümetimiz nezdinde hiçbir fedakarlıktan kaçınılmalıdır. Üretimden taviz vermeden Türk menşeli ürünlere sahip çıkarak kontrolü ve ekonomik şartlara uygun yatırımlar yaparak Ülkemize dışarıdan yapılan müdahalelere yılmadan kısa zamanda istikrarın sağlayacağı kanısındayız.
SÖKE'Lİ HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Bu duygularla açılışımıza katılan ve bizleri onurlandıran misafirlerimize destek veren katılımcılarımıza, her zaman yanımızda olan Söke Belediyemize, yönetim kuruluma, fuar Komisyonuma, SÖGİAD aileme, özellikle üniversite binalarımızın inşasında ve Organize Sanayi bölgemizin gelişmesinde, toplumsal projeler de her türlü desteği veren bütün odalarımıza ve derneklerimize, hayırsever vatandaşlarımıza sizlerin huzurunda şükranlarımı sunuyorum. Aydın ve Söke için halkımızın yararına çalışmalar yürüten başta SÖGİAD ikinci dönem başkanı ve Aydın AK Parti milletvekilimiz Sayın Metin Yavuz'a, iktidar ve muhalefet milletvekillerimize, Organize Sanayi bölgemize İvme kazandıran Sökemize modern fuar ve kongre merkezi kazandırma çalışmalarına devam eden kaymakamımız Sayın Tahsin kurtbeyoğlu'na da teşekkür ediyorum. Hepiniz Tekrar fuarımıza hoş geldiniz" ifadelerini kullandı.
CHP Aydın Milletvekilleri Süleyman Bülbül ve Hüseyin Yıldız, Ak Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve Söke Belediye Başkanı Levent Tuncel'in de konuşmalarının ardından törende açılış kurdelesi protokol üyeleri tarafından kesildi.
Başta tarım alet ve ekipmanları olmak üzere otomotiv, inşaat, fidancılık, hayvancılık gibi 19 farklı sektörden Söke’den 27, Aydın’dan 7, İzmir’den 5, Denizli’den 3, Muğla ve Manisa’dan birer, Konya’dan 4 ve İstanbul’dan da 2 firma katıldı. Fuarda ayrıca 4’ü banka olmak üzere 3 de kamu kuruluşu bulunuyor.

13 Eylül 2019 Aydin/ Söke- Gündem

Muhabir Ziya Karapelit


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi