Ekincier’den Arslan’a ‘İhalelere fesat karıştırdı’ suçlaması

Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi ortaklarından Veysel Ekincier, mevcut Başkan Nuri Arslan’ı, kooperatife ait parsellenen arazilerin satış ihalelerine fesat karıştırdığını iddia etti.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Seçim sürecine giren Nazilli Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi’nde daha önce yönetimde birçok kez görev alan Veysel Ekincier, mevcut başkan Nuri Arslan’ın kooperatife ait bazı arazilerin satışında ihaleye fesat karıştırdığını iddia etti. Ekincier, Arslan’ın bir önceki olağanüstü kongrede kendisine yönelik ithamlarına da yanıt verdi.

KİŞİSEL ÇIKARLARI İÇİN İHALEDEN CAYDIRDI

Nuri Arslan’ın kooperatifin parsellenen arazilerinde kendisine almak istediği 1507 ada 7 parsel 2 bin 804 metrekarelik yere göz koyduğunu ileri süren Veysel Ekincier, “Bu araziyi ben almak istiyordum. İhaleye açıldı ve sonrasında Nuri Arslan buraya 8-9 tane firmanın talip olduğunu söyledi. Bende kooperatif para kazansın düşüncesiyle bu araziden vazgeçtim. Daha sonra kendisi bu yere ben talibim dedi. İhale günü toplantıya sadece Nuri Arslan şirketiyle katıldı. Ben de bu ihalede şaibe var diye toplantıyı terk ettim. Kişisel çıkarları için 8-9 dosyamız var deyip bizi caydırdı” dedi.

KOOPERATİFİ CEZADAN KURTARINCA SUÇLU OLDUK

Kooperatifler kanununa uygun olmamasına rağmen arsa satışlarında KDV farkı alan Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifin’i suç işlemekten kurtardığını ifade eden Ekincier, “Kooperatifin yayınladığı katalogda benim alacağım arsa için kanuna göre KDV ödemek istemediğim için verdiğim dilekçeyle vergi muafiyetinin kaybolduğunu söylüyor. 2015 yılında bir uzmanla yaptığımız görüşmede bugüne kadar bir suç işlendiğini öğrendik ve kanuna uygun iş yapmak istedik. Kooperatifi cezadan kurtardık. Bize teşekkür edecekken suçluyor. Mağdur rolüne giriyor. Bundan sonra yapılan ihalelerin bazısında KDV alınmış bazısında alınmamış. Bunları açıklasın” diye konuştu.

KENDİ MALIMI BANA NASIL PAYLAŞTIRIYOR?

Arslan’ın kongrede kullandığı “hisselerini paylaştırdım” sözlerine yanıt veren Ekincier, “B-4’te 4 dükkanım 1 tane de hissem vardı. D-10’da dükkan aldım 3 tane hissem var ama bunları kullanmıyordum. Biz Nuri Arslan ile yola çıktıktan sonra bu hisseleri çocuklarımın üzerine yaptım. Kendi malımı bana nasıl paylaştırıyor?” ifadelerini kullandı. Ekincier, Arslan’ın 22 tane hisseyi ailesi ve yakınlarının üzerine geçirdiğini belgeleriyle ortaya koydu.

ADRESE TESLİM İHALE

Veysel Ekincier, yayınlanan katalogda parsel satışlarının yapılan ortaklardan birinin bilgilerinin bulunmadığına dikkat çekti. Ekincier, 12 milyon 381 bin 674 TL kaynak elde edilen 34 satışta ihalelere sadece söz konusu yerleri alacak kişilerin girmesinin de şüphe uyandırıcı olduğunu dile getirdi.

14 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Mustafa Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi