Aydın'ı dizayn eden vekil AK Parti'den istifa etti!

AK Parti'nin kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerinde görev alan, Aydın İl Koordinatörlüğü yapan ve AK Parti eski Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz'e yakınlığıyla bilinen Ömer Ünal istifa ettiğini açıkladı. Ünal, AK Parti'nin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığını, parti içi demokrasi kalmadığını öne sürerek, bu nedenlerden dolayı istifa ettiğini duyurdu.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti'nin kuruluşundan itibaren ilçe başkanlığı, milletvekilliği, genel merkez teşkilat başkan yardımcılığı görevlerinde bulunan Ömer Ünal, istifa ettiğini açıkladı. Bir süre Aydın İl Koordinatörlüğü görevini yürüten ve AK Parti eski Aydın Milletvekili Abdurrahman Öz'e yakınlığıyla bilinen Ünal, partinin kuruluş ilkelerinden uzaklaştığını ileri sürerek, parti içi demokrasinin de kalmadığını iddia etti.

Bir yayın organına yaptığı açıklamalarda, AK Parti'nin bir grup trol ve pelikan medyası tarafından yönetildiğini söyleyen Ünal, açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü:

"AK Parti maalesef tabandan gelen beklentilerin ötesinde teşkilatların, halkın beklentilerinin ötesinde bir grup trol ve pelikan medyası tarafından yönetilmeye başladı. Özellikle parti yönetimi ve devlet yönetiminde son birkaç yılda bunu birebir de müşahade ettik. Vatandaşın isteklerine de duyarsızlık var. Biz AK Parti kurullarından beklerdik ki, halkımıza yaptığımız hizmetleri anlatmanın ötesinde halkımız ne diyor, teşkilatlarımız ne diyor buna kulak verilsin. Aslında bunların öncelikli olarak dinlenmesi gerekiyordu."

DAVUTOĞLU'NUN EKİBİNDE YER ALACAK
Ahmet Davutoğlu'nun haksız yere disiplin kuruluna sevk edildiğini aktaran Ünal, sözlerini şu ifadelerle sonlandırdı:

"AK Parti’de samimiyetle, ihlasla çalışmış, kuruluşunda yer almış, bakanlık yapmış, başbakanlık yapmış, partide genel başkanlık yapmış biri ihraç edildi bugün. Türkiye tarihinde ilktir. Davutoğlu’nun eleştirilerini dikkate almadan birtakım haksız gerekçelerle disiplin kuruluna ihraç talebiyle sevk edilmesi emin olun bizleri son derece yaraladı. Bundan sonra yeni bir süreci inşallah Sayın Ahmet Davutoğlu başkanlığında başlatmış olacağız. İnşallah bundan sonra 82 milyon ile güzel günler gelecek. İnşallah Ahmet Davutoğlu ile güzel günler gelecek. İnşallah adaletli güzel günler gelecek. Gelecek bir gün inşallah."

14 Eylül 2019 - Siyaset

Muhabir Erdal Savaş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi