Nazilli Belediyesi okul açıyor

Olağanüstü toplanan Nazilli Belediye Meclisi’nin aldığı kararla belediye bünyesinde Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'nün kurulması. Gençlik Danışma Eğitim ve Sosyal etkinlik merkezi açılması ve Naz-Koop’a kurucu ortak olunması kararlaştırıldı.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediye Meclisi 3 gündem maddesi için olağanüstü toplandı. Nazilli Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıda Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü'nün kurulması, Gençlik Danışma Eğitim ve Sosyal etkinlik merkezinin açılması ile Naz-Koop’a kurucu ortak olunması maddeleri oy birliğiyle kabul edildi.

TARIM MÜDÜRLÜĞÜ KURULUYOR
1’inci gündem maddesinde Büyükşehir kanunuyla birlikte hizmet alanlarımız genişlemiştir. Kırsal alanlarda tarım ve hayvancılığın geliştirilmesi, tarım alanlarının korunması, tarım ve hayvancılık ürünlerinin işlemesi ve korunması, depolanması ve pazarlanması için Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’nün kurulması oy birliğiyle karara bağlandı.

BELEDİYE OKUL İŞİNE GİRİYOR 
İkinci gündem maddesinde Nazilli Belediyesi, 2019-20 eğitim öğretim yılında başlamak üzere Gençlik Danışma Eğitim ve Sosyal etkinlik merkezinin açılması için iş yeri kiralanması, protokol imzalanması ile gerekli evrakların tanzimi için Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan yetki istedi.

AYRI BİR ŞİRKET KURULACAK
İYİ Partili Nazilli Belediye Meclis Üyesi Tuncay Ayas, okullara dönüşen ancak bir düzen sağlayamadığı için kapanan kurumlara destek vermek için böyle bir karar aldıklarını söyledi. Ayas, en az 10 yıllık tecrübesi olan öğretmenlerin ortaokul ve lise öğrencilerine eğitim vereceği bir merkez açılacağını belirtti. Hem öğrencilere destek hem öğretmenlere istihdam sağlayacaklarını belirten Ayas,  “İşletme değil hizmet kuruluşu olacak. Üniversiteye girecek öğrencilere 4 bin TL, liseye girecek öğrencilere ise 3 bin TL gibi bir rakamla hizmet alacak” dedi. Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan merkezin hizmet vereceği binanın ise kiralanacağını kaydetti. Kurum için ayrı bir şirket kurulacağı belirtildi.

BELEDİYE NAZ-KOOP’UN KURUCU ORTAĞI OLACAK
Gündemin üçüncü maddesinde tarımsal faaliyetlerin geliştirilmesi için kurulacak olan Nazilli Üretim Pazarlama ve İşletme Kooperatifi’ne (Naz-Koop) tüzel kişi olarak ortak olacak Nazilli Belediyesi adına Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a yetki verilmesi oy birliğiyle karara bağlandı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, “Bir payın değeri 100 TL olacak en az 10 payla kooperatife üye olunuyor. Belediyemiz ve diğer ortaklar 5 bin paya kadar ortak olabiliyor. Kamu payı olarak 500 bin TL’den fazlasını aktaramıyoruz. Çokyüklü bir sermaye aktarmayı düşünmüyoruz ama devlet garantisini vermek için belediye 7 kurucu ortaktan birisi olacak” ifadelerini kullandı. Öreroğlu, MHP’li ve AK Partili meclis üyelerinin ısrarına rağmen diğer kurucu ortakları ve yönetim kurulu üyelerini açıklamaktan kaçındı.

 

 

18 Eylül 2019 - Gündem

Muhabir Mustafa Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi