"Kılıçdaroğlu başörtüsü zulmünü kabul etti"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başörtüsü meselesi üzerine yaptığı yorumunu değerlendiren Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Metin Yavuz, "Kılıçdaroğlu başörtüsü zulmünde CHP’nin rolünü kabul etmiştir" dedi.

Büyütmek için resme tıklayın

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Dünya Avşarlar Derneği’nin 4. Kuruluş yıl dönümü kutlamalarına katılmak üzere gittiği Adana'da başörtüsü meselesi ile ilgili olarak “Bizim de çok kabahatimiz, kusurumuz var. Bir başörtüsünü Türkiye’nin en temel meselesi haline getirdik." dedi. CHP liderinin bu açıklamasıyla ilgili olarak Aydın Milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Metin Yavuz'dan dikkat çeken bir değerlendirme geldi. Kılıçdaroğlu’nun yaptığı yorumla başörtüsü zulmünde CHP’nin rolünü kabul ettiğini belirten Yavuz, ‘‘ Kendini ve partisini eleştirebilmek güzel.’’ dedi.

Yavuz yaptığı açıklamada ‘‘CHP’nin geçmişten bugüne yürüttüğü politikalardan dolayı ne kadar hatalı olduğunu bizler zaten iyi biliyoruz. Meclis çalışmalarımızda da bunu yakinen görebiliyoruz. Kılıçdaroğlu’da Adana’da katıldığı bir programda yaptığı bir özeleştiri ile başta başörtüsü meselesi olmak üzere birçok konuda hatalı ve kusurlu olduklarını kabul etti. Kendisinin de ifade ettiği gibi başörtüsü meselesini bu ülkenin en temel sorunuymuş gibi pişirip pişirip önümüze koydular. Bilindiği gibi başörtüsü yasağının en fazla mağduriyet ve tartışma oluşturduğu yer üniversiteler oldu. Bir dönem başları örtülü olduğu için birçok öğrenci yüksek öğrenim hakkını da kullanamamıştı. Hatırlayın, eğimde başörtüsü yasağı olduğu dönemlerde okulunu birincilikle bitiren bir öğrenci bütün protokol ve katılımcıların önünde sırf başörtülü olduğu için zorla sahneden indirilmişti. O kızın gözyaşlarını unutmak mümkün mü? AK Parti iktidara geldikten sonra ülkemizin ayağa kalkarak gelişmiş ülkeler arasında yer almasını sağlamak adına yaptığı sayısız reformlar haricinde bu söz konusu başörtüsü yasağını da ortadan kaldırmak için çok çalıştı. Tüm engellemelere rağmen bunu da başararak başörtüsü yasağını çok şükür ortadan kaldırdı. Kamuda ve eğitimde artık başörtüsü sorunu kalmadığı gibi bu ve bu zamana kadar Türkiye gündemini her zaman olduğu gibi ülkemizin gerçekleri ve doğruları dışında başka yersiz ve gereksiz konularla meşgul eden CHP’nin yaptığı hatalardan dolayı Kılıçdaroğlu’nun böyle bir özeleştiri yaparak hatalı olduklarını kabul etmesini olumlu buluyorum” dedi.

06 Ekim 2019 - Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi