Savaş: Hedef 3 milyar dolar

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Aydın'ın 730 milyon dolarlık ihracatının kente yakışmadığını söyleyerek "İnşallah bu rakamı 3 milyar dolara çıkaracağız." dedi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

---------------------------------------

AK Parti Aydın Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Başkanı Mustafa Savaş, Çine'de düzenlenen Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) toplantısına katıldı.

"YERELİN İKTİDARLA YÜRÜMESİ GEREKİYOR"
Kalkınmanın yerelden başladığını ve bu kapsamda Aydın'ın büyük bir potansiyelinin olduğunu ifade eden Savaş, 3T olarak özetlediği tarım, turizm ve termale dikkat çekti. "Biz bunları işleyebilirsek Aydın'ı kimse tutamaz." diyen Savaş, Büyükşehiri iktidarla birlikte yürüyebilmek için istediklerini belirtti. Savaş, "Büyükşehir'in yatırımcı dostu olması gerekiyor. Yatırım yapmak isteyenlerin önünün açılması gerekiyor. 17 yılda burada çok önemli yatırımlar yaptık. Yapmaya da devam edeceğiz. Ama iktidarla birlikte yürüyen bir yerel yönetim olursa bu işler çok daha hızlı olur." dedi.

"BU RAKAM AYDIN'A YAKIŞMIYOR"
Aydın ihracatının 730 milyon dolar olduğunu hatırlatan Savaş, "Bu rakam turizmi olan, bereketli toprakları olan, inciri olan, pamuğu olan, kestanesi olan Aydın'a yakışmıyor." ifadesini kullandı. Bu rakamı 3 milyar dolara çıkaracaklarını kaydeden Savaş, "Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Bugüne kadar jeotermali toprakla, turizmle, kent ısıtmasıyla buluşturamamışız. Sadece elektrik üretmişiz. İnşallah önümüzdeki dönem toprakla buluşturacağız. Aydın'ı seraclık haline getirip Türkiye'nin gıda tedarikçisi olan bir bölge yapacağız." şeklinde konuştu. Savaş, söz konusu gelişmelerle ihracatın artacağına ve istihdam probleminin ortadan kalkacağına işaret etti.

"ESKİ TÜRKİYE YOK ARTIK"
Sözlerinin devamında geçmiş dönemde ülke ekonomisinde yaşanan sıkıntıları hatırlatan Savaş, sürecin gezi olaylarıyla başladığını belirtti. Türkiye'nin kontrol altında tutulmak istendiğini savunan AK Partili vekil, "Bu coğrafyada söz sahibi olan bir Türkiye istenmiyor. Ama o Türkiye eskide kaldı. Her 7 yılda bir ekonomik kriz yaşayan, darbeler yaşayan Türkiye artık geride kaldı. Bu coğrafyada bizden habersiz iş yapılmayacak bir Türkiye var. Onun da lideri Recep Tayyip Erdoğan." ifadesini kullandı.

Konuşmasının son bölümünde yatırımcılara da seslenen Savaş, "Programlarınızı ertelemeyin" dedi.

01 Kasım 2019 - Siyaset

Muhabir Erdal Savaş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi