Sayar'dan Özcan'a otogar tepkisi

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Bülent Sayar, yıllık 2 milyon TL’ye yakın geliri olan otogarı Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devreden Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’a tepki gösterdi. Sayar, Özcan’ın Çerçioğlu’nun himayesi altına girdiğini savunarak “Hem parasızlıktan yakınıyorsun hem de gelir kaynağını veriyorsun” dedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, yıllık 2 milyon TL’ye yakın geliri olan otogarı ittifak ortağı Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devretti. AK Parti Belediye Meclis Üyesi Bülent Sayar, Başkan Özcan’a tepki gösterdi.

HEM BORÇTAN YAKINIYOR HEM GELİR KAYNAĞINI VERİYOR
Yönetimi 102 milyon TL borçla almaktan yakınan ve İller Bankası gelirinin yüzde 36'sının kesime uğramasından dert yanan Başkan Özcan’ın belediyenin en büyük gelir kaynaklarından birini Büyükşehir Belediyesi’ne devrettiğini savunan Bülent Sayar, “2018’in Haziran ayında alınan bir karar var. Yeni bir mahkeme kararı mı var, yoksa eski kararlara göre mi verdik diye kendisine sordum. Yaklaşık 1 buçuk yıl geçmiş üzerinden o kararın. 31 Mart’a kadar 7-8 ay Haluk Başkan o alınan karara göre devretmemiş. 31 Mart’tan sonra bunu devretmiyorsunuz ama bugün kendinize göre karar alarak devir işlemini yapıyorsunuz. Hem borç hem de bütçe imkansızlıklarının arasında Nazilli Belediyesi’nin gelir kaynağı olan bir yerin mahkeme kararı sonuçları beklenmeden devri soru işareti. Tabi karşılığında ne alındı Büyükşehir'le nasıl bir anlaşma yapıldı o konuda kendisi bir açıklama yapmıyor” dedi.

MEZBAHA VE PARKLARI DA VERECEK
Özan’ın İlerleyen dönemlerde peyderpey Mezbaha Tesisleri ve parkları da Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devredeceğini vurgulayan Sayar, “Mezbaha ve parklar da otogar gibi mahkemelik. Tahminen birer ikişer bu yerler Nazilli Belediyesi’nin elinden çıkacak. Şimdilik kamuoyunun baskısından çekiniyor. Buraların hepsini verecek, ondan sonra Büyükşehir'in eline bakacak” ifadelerini kullandı.

ÇERÇİOĞLU’NUN HİMAYESİNE GİRMİŞ
AK Partili Sayar, Kürşat Engin Özcan’ın Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun himayesi altına girdiğini belirterek, şunları kaydetti: “Nazilli’nin imkanlarını yavaş yavaş Büyükşehir’e verecek gibi görünüyor. Ama Nazillili vatandaşlar bu şehrin değerlerine sahip çıksın diye oy verdi. Ama başkan tamamen Büyükşehir Başkanı Özlem Çerçioğlu’nun himayesi altına girmiş. O ne derse onu yapmaya çalışıyor. Hayır diyemiyor. O ne derse onu yapmak durumunda kalıyor.

06 Kasım 2019 - Siyaset

Muhabir Mustafa Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi