Sevim kıyağı savundu

CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli Belediyesi’ne ait ve yıllık 2 milyon TL geliri olan Otogar’’ı Aydın Büyükşehir Belediyesi’ne devreden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı eleştirmişti. Abak, “Koltuğunu değil Nazilli’nin menfaatini düşünerek hareket et” diyerek tepkisini dile getirmişti.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Haber albümü için resme tıklayın


CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, Nazilli Belediyesi’ne ait yıllık 2 milyon TL geliri olan Otagar’ı Aydın Büyükşehir’e elleriyle teslim eden Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan’ı savundu. CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim ittifak ortağı İYİ Partili Belediye Başkanı Özcan’ın yazılı basın açıklamadıyla savunuculuğunu yaptı. Sevim açıklamasında şu ifadelere yer verdi.;

“Öncelikle bu talihsiz açıklamanın hukuk adamına yakışmadığının altını çizelim. Bu konuda Sayın Abak'a konu ile ilgili mahkeme kararını hatırlatmak yeterlidir. Nazilli Otogarı hizmetleri, Danıştay 8. Hukuk Dairesi'nin verdiği kararla Aydın Büyükşehir Belediyesi'ne devredilmiştir.
Eski başkan Haluk Alıcık tarafından otogara ilişkin taşınmaz kaçırılarak hukuka aykırı şekilde Nazilli Belediyesi’ne devredilmiştir. Siyasi hırsı hukukun önüne geçmiştir. Türkiye’de hangi AKP’li Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmeyen otogar var? Bunun yanında bu devir; zaten Devir Tasfiye Komisyonlarının yetkisindeydi. Aksine bundan Nazili halkı zarar görmüştür. Çünkü mahkeme kararları kendisi tarafından yok sayılmıştır. Oysaki şuanda otogarda bulunan işyerlerinin kira gelirlerini alma yetkisi de Nazilli Belediyesi’nde kalmıştır.
6360 Sayılı Kanun AKP hükümeti tarafından çıkartılmıştır. Bu kanunda tüm otogarların işletme yetkisi Büyükşehir Belediyelerine verildi. Bu kanuna uymayıp gerekliliklerini yerine getirmeyenleri öven bir AKP ilçe başkanının bu söylemlerini hayretle izliyorum. Sayın Abak’a kendi partisinin çıkarttığı kanunu eleştiren bir ilçe başkanı konumuna düştüğünü hatırlatmak isterim. Bir hukukçu olarak kendisinin de kanunlara uymasını tavsiye ediyorum. Kanunun gerektirdiği şekilde davranan bir belediye başkanını tebrik etmesi gerekirken eleştirmesini kınıyorum. Kendisine tavsiyem mahkemenin verdiği karara saygı göstermesidir.
İkinci konu ise; bizim Sayın Başkanımız Kürşat Engin Özcan'ın dürüstlüğünden ve hukuka olan sayısından en küçük bir şüphemiz yoktur. Sayın Abak'a, Sayın Başkanımızın dürüstlüğü ve aydınlık yüzüyle 31 Mart'ta seçimleri kazandığını bir kez daha hatırlatmak isteriz. Bizler Sayın Başkanımızın keyfiliğe ödün vermeyeceğini biliyoruz. Sayın Abak, ya siz iş yapmayıp etrafa çamur sıçratanlara ne denildiğini biliyor musunuz?”

09 Kasım 2019 - Siyaset

Muhabir Mustafa Çelik


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi