Parti için tartışmalar için "Bitsin" mesajı

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, "Beştepe'ye çıkan CHP'li" iddiaları ardından partide yaşanan Kılıçdaroğlu - İnce tartışmalarıyla ilgili olarak "Biz iç iktidar sorununa odaklanmayacağız." dedi. Tezcan'ın gündeminde Aydın il yönetimine yönelik eleştirileri ardından partiden ihracı istenen Cavit Yenipazarlı'nın istifası da vardı.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP Parti Meclisi Üyesi ve Aydın Milletvekili Bülent Tezcan, partisinin Aydın il binasında düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Kentteki delege seçimlerinin tamamlandığını hatırlatan Tezcan, kongre sürecinin iç iktidara değil dış iktidara odaklanan bir siyaset anlayışıyla yürütüldüğü ifade ederek üstü kapalı bir şekilde "Beştepe'ye çıkan CHP'li" iddiaları ardından partide yaşanan Kılıçdaroğlu - İnce tartışmalarına göndermede bulundu. "Kongreler kuşkusuz parti içi görev alma yarışıdır. Asıl hedef iç iktidar değil dış iktidardır." diyen Tezcan'ın bu sözleri "Parti içi tartışmaları bitirmeye çalışıyor" şeklinde yorumlandı.

Parti içi meselelere yönelerek dış iktidarı ihmal etmeyeceklerini vurgulayan CHP'li vekil, ’Biz iç iktidar sorununa odaklanmayacağız. Kongre süreçleri doğal olarak partide hizmet etmek isteyenlerin ve parti içinde seçilebilme yarışının olduğu yerlerdir. Bu demokrasinin güzelliğidir. Bunu yok edemeyiz, zaten tek adam rejimi bu ülkedeki sorunların temel sebebidir. Biz iç iktidara yönelip dış iktidarı ihmal etmeyeceğiz’’ ifadelerini kullandı.

Aydın il yönetimine yönelik eleştirileri ardından partiden ihracı istenen Cavit Yenipazarlı'nın istifa kararı sorulan Tezcan şunları söyledi: "Hiç kimse partiyi gereksiz bir durumun içine sokamayacak. Bugün partiyi karıştırmak isteyen dışardaki belli odakların servis edip büyütmeye çalıştığı meselelerdir. Biz bunlarla meşgul olmayacağız. Türkiye’yi yoksulluğa boğanların 20 milyon yoksul ve 8 milyon işsizi yaratanların ‘cambaza bak cambaza’ oyununun parçası olmayacağız. Biz hiçbir partilimizin istifa etmesini istemeyiz. Cumhuriyet Halk Partisi gönlü geniş herkesi kucaklayan bir partidir. Onun için gönlü geniş olanlara Cumhuriyet Halk Partisi’nde yer vardır.

02 Aralık 2019 - Siyaset

Muhabir Haber Merkezi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi