Yenipazarlı istifasını açıkladı

CHP'nin Aydın il yönetimine yönelik eleştirileri ardından partiden ihracı istenen Cavit Yenipazarlı, istifa ettiğini açıkladı.

İsmail GÜREL
İsmail GÜREL Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP'nin Aydın il yönetimine yönelik eleştirileri ardından partiden ihracı istenen Cavit Yenipazarlı, 5 Aralık’ta savunma yapmak üzere İl Disiplin Kurulu’na çağrılmıştı. Yenipazarlı savunma gününü beklemeden düzenlediği basın toplantısı ile istifa ettiğini duyurdu.

CHP Nazilli'de Ali Deveci'nin görevden alınması ardından yerine gelen Serkan Sevim'i hedef alan Yenipazarlı, "Sevim başkanlığındaki kayyum heyeti bu partinin geçmişinde emek sarf etmemiş, hiçbir örgüt toplantısına katılmamış, son otuz yılda ki hiçbir seçim çalışmasına katılmamış, partinin düzenlediği miting ve yürüyüşlerinde yer almamış, sadece es, dost, akrabalarının iş ve aş taleplerine cevap verebilme beklentisi içinde olanlardan oluşan bir yönetim oluşturmuştur." dedi. Yenipazarlı, bu tabloda oluşan bir yönetimin eleştirilere tahammüllü olmayacağını belirtti.

Delege seçimleri üzerinden isim vermeden bazı belediye başkanları, yardımcıları ve milletvekillerine yüklenen Yenipazarlı, bu kişilerin sürece müdahil olduğunu savundu. Partiye kayıt edilen gençlerin tehdit edildiğini iddia eden Yenipazarlı, bu nedenle delege seçimlerinde adaylıktan çekilmelerin yaşandığını hatırlattı. Serkan Sevim'in ise bu gelişmeler karşısında "işgal kuvvetleri gibi yakıp yıkarak gittiler" dediğini aktaran Yenipazarlı, "Arkadaşlarımızı düşman kuvvetler yerine koyması affedilecek bir söylem değildir." şeklinde konuştu. Parti içinde siyaset yapma ortamının kalmadığını kaydeden Yenipazarlı, "Üzülerek istifa ediyorum." diye ekledi.

CHP AYDIN'DA ÇETELEŞME İDDİASI
Yenipazarlı, toplantısının sonunda basın mensuplarının sorularını da cevapladı. Yenipazarlı, "Siyaseti bıraktınız mı?" sorusuna "Böyle bir şey söz konusu değil." cevabını verdi. Muhharrem İnce'nin parti içi çeteleşme iddiaları sorulan Yenipazarlı, benzer sürecin Aydın'da da olduğunu öne sürdü. Partiye değil yöneticilre kırgın olduğunu ifade eden Yenipazarlı, "Beni istifaya zorlamasalardı parti içindeki mücadeleme devam ederdim. Ancak bana disiplin yoluyla kapıyı gösterince yapacak başka bir şey kalmadı" dedi.

02 Aralık 2019 - Siyaset

Muhabir İsmail Gürel


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi