'İndirim devam etsin'

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi ve Didim Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Osman Coşkun, tapu harcı ve KDV indiriminin 31 Aralık 2019’da sona ereceğini hatırlatarak söz konusu uygulamanın uzatılmasını istedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Türkiye Tüm Emlak Müşavirleri Federasyonu yönetim kurulu üyesi ve Didim Emlak müşavirleri Derneği Başkanı Osman Coşkun, konut yada gayri menkul almak isteyenleri 31 Aralık’ta sona erecek olan tapu harcı ve KDV indirimi konusunda uyardı.

Coşkun yaptığı açıklamada ev ve işyeri almak isteyenleri ilgilendiren tapu harçları indiriminin 5 Mart’ta başladığını söyleyerek tapu harçlarının konut ve işyerleri için binde 40’dan binde 30’a düşürüldüğü hatırlattı. Söz konusu indirime arsa ve araziler için ödenen tapu harçlarının dahil edilmediğini belirten Coşkun, bu gayrimenkuller için ödemelerin binde 40 oranında tahsil edilmeye devam ettiğini ekledi. Gayrimenkul sektörünü canlandırmak için atılan adımda KDV indiriminin de yer aldığını belirten Coşkun, konutlar için getirilen indirim kararına daha sonra işyerlerinin de dahil edildiğine dikkat çekti. Coşkun, bu kapsamda konut ve işyerinde, yüzde 18 yerine yüzde 8 KDV alındığını hatırlattı.

Açıklamasının devamında tapu harcı ve KDV indiriminin 31 Aralık 2019’da sona ereceğini hatırlatan Coşkun, "Emlak sektörü olarak beklentimiz faiz indirimlerinin daha aşağıya çekilmesi ve tapu harçlarının yüzde 2’ye düşürülmesi ile KDV indiriminin devam etmesidir" ifadesini kullandı.

26 Ara 2019 - 12:25 - Ekonomi

Mahreç  Haber Merkezi