Aydın polisi düğmeye bastı

Her gün saat 21.00 'dan sonra başlayacak.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın İl Emniyet Müdürlüğü yılbaşı etkinlikleri öncesi denetim faaliyetlerini arttıracak.  Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü yeni yıla huzurlu ve güvenli bir ortamda girilmesi için trafik denetimlerini yoğunlaştıracak. 29 Aralık 2019 tarihinden itibaren her gün saat 21:00’ den sonra denetim faaliyetlerine ağırlık verilecek.
Aydın İl Emniyet Müdürlüğü tarafından her türlü tedbirin eksiksiz olarak alınacağı duyurulurken bu denetimlerin karayolunda akan trafiği tehlikeye düşürmeden, aydınlatılmış ve sürücüler tarafından rahatlıkla görülebilecek alanlarda yapılacağı bildirildi.

YASAL İŞLEM YAPILACAK
Şehirler arası otobüs terminallerinde, ara duraklarda ve güzergah üzerinde yapılan denetimlerde araçların takograf, kış lastiği, ışık gibi teknik donanımları denetlenecek, eksiği tespit edilen araçların eksiklikleri tamamlanıncaya kadar trafiğe çıkışlarına izin verilmeyecek. Özellikle alkol denetimlerine ağırlık verilecek olan uygulamada yasal sınırların üzerinde alkol aldıkları tespit edilen sürücüler hakkında yasal işlem yapılacak.

28 Ara 2019 - 11:58 - Asayiş

Mahreç  Haber Merkezi