Yavuz’dan Söke Çayı müjdesi

AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz, "10 Milyon TL'ye mal olacak, Söke Çayı'nın ihalesi söz verdiğimiz tarihte 102 istekli firmanın katılımıyla yapıldı. Hayırlı olsun." dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Yavuz’dan Söke Çayı müjdesi
Yavuz’dan Söke Çayı müjdesi
Haber albümü için resme tıklayın

Söke’nin uzun yıllardır adeta kanayan yarası olan Söke Çayı’nın ıslahı ile ilgili AK Parti Aydın Milletvekili ve MKYK Üyesi Metin Yavuz’dan müjdeli haber geldi.

AK Partili Yavuz yaptığı açıklamada, ‘‘Söke Çayı Projesi 25 yıllık bir kanayan yaraydı. Hatırlanacağı üzere, belediye dükkanlarının boşaltılıp yıkılmasının ardından, Söke Çayı’nın temizlenmesi gerekiyordu. DSİ Bölge Müdürlüğümüze bağlı ekipler gerekli tüm temizlik çalışmalarını gerçekleştirmişlerdi. Çayımızın ıslah çalışma projesi 5 bin 200 metre. İlk etapta 2 bin 500 metrelik alan olan Söke şehir merkezinin içinde kalan bölümün ıslah çalışmaları gerçekleştirilecek. Bizler bu projeyi seçimlerden önce yatırım programına koymuştuk. Söz verdiğimiz gibi öncelikle ihale programına alındı. Ve yine söz verdiğimiz tarih olan 8 Ocak'ta Söke Çayı’nın 1. Etap ihalesini DSİ Bölge Müdürlüğümüzün ihale salonunda toplam 102 istekli firmanın katılımıyla gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte ilk olarak ihaleyi alan firmanın sunmuş olduğu evraklarının uygunluğu kontrol edilecek. Herhangi bir olumsuzluğu görülmez ise ihaleyi alan firmayı da kamuoyu ile ayrıca paylaşacağız. Kısa bir süre içerisinde Allah nasip ederse, Söke çayının 1. Etap ıslah çalışması için ilk kazma vurulacaktır. Söke’mize hayırlı ve uğurlu olsun.’’ dedi.

08 Oca 2020 - 19:12 - Gündem

Mahreç  Haber Merkezi