Aydınlı kadın girişimcilere çağrı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Aydın Kadın Girişimciler Kurulu'nun da katıldığı toplantıda kurul üyelerinden, genç kızlara başarı öykülerini anlatarak, rol model olmalarını istedi.

-----------------------------------------

Aydın Ticaret Borsası koordinatörlüğünde çalışmalarını yürüten Aydın Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı / Ege Bölge Başkanı Esen Türker, Başkan Yardımcıları Bahtiyar Çekici, Berna Akyüzlü, Hezer Sermin Kırıcı ile Hibeti Zeytin, Üyeler Semra Ağaççı ve Yasemin Ateş, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Kadın Girişimciler Kurulu Bilgilendirme Seminerine katıldı. Burada konuşan TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, kurul üyelerinden, genç kızlara başarı öykülerini anlatarak, rol model olmalarını istedi.

Girişimciler Kurulu’nu 2007 yılında kurdukları hatırlatan Hisarcıklıoğlu, amaçlarının kadın girişimci sayısını artırmak olduğunu dile getirdi. Bu kapsamda yaptıkları çalışmalar ile kadın girişimci oranının 2007’de yüzde 4’ten 2018’de yüzde 9’a çıktığını ifade eden Hisarcıklıoğlu, ‘kadının yeri evidir’ yaklaşımının kabul edilemez olduğunu savundu. Kadının hayatın her alanında olması gerektiğini bildiren Hisarcıklıoğlu, TOBB olarak kadın ve genç girişimcileri çok önemsediklerini anlattı.

Türkiye'nin zenginleşmesi için daha çok girişimciye ihtiyaçları olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, girişimci adaylarının önlerindeki en önemli örneğin kadın girişimciler kurulları olduğuna dikkat çekti. Hisarcıklıoğlu, "Türkiye’de yeni girişimciler ortaya çıksın diye sizlerin vizyonuna, yol göstermesine ihtiyacımız var. Bunları yaparken de içinde bulunduğunuz bu camiayı çok iyi tanımanızda büyük önem ve fayda görüyoruz” şeklinde konuştu. (İHA)

13 Şubat 2020 - Ekonomi


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi