Hain saldırı Nazilli'de kınandı

Nazilli’deki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, Nazilli Ticaret Odası’nda düzenledikleri ortak basın açıklamasıyla, İdlib’de gerçekleştirilen hain hava saldırısını kınadı.

Hain saldırı Nazilli'de kınandı
Haber albümü için resme tıklayın

Nazilli’deki siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, İdlib’de düzenlenen hain hava saldırısını kınamak ve şehirlere sahip çıkmak için Nazilli Ticaret Odası Toplantı Salonu’nda ortak basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin Özcan, AK Parti Nazilli İlçe Başkanı Mustafa Abak, CHP Nazilli İlçe Başkanı Serkan Sevim, MHP Nazilli İlçe Başkanı Hasan Eren, Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan, Ticaret Odası Meclis Başkanı Gürdal Yüzügüler, Ticaret Borsası Başkanı Nurettin Kırlıoğlu ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Nazilli Şube Başkanı Hasan Karataş katıldı.

"DEVLETİMİZİN YANINDAYIZ"
Türkiye’nin 81 ilinde önde gelen 30’a yakın meslek örgütü, sendika konfederasyonu, siyasi ve sivil toplum kuruluşu ile hep birlikte bu açıklamayı yaptıklarını söyleyen NTO Başkanı Nuri Arslan, “Bizler her kritik dönemde milletimizin ve devletimizin yanında durduk. Üstlendiğimiz sorumluluğun hakkını vererek hareket ettik. Bugün de İdlib’te gerçekleşen hain saldırıya ilişkin, ortak tepkimizi gösteriyoruz. Öncelikle vatanın huzuru, güvenliği ve mazlumları müdafaa etmek üzere üstlendikleri görevde şehit olan tüm kahraman askerlerimizin ruhları şad olsun. Rabbim şehitlerimizin mekânını cennet eylesin. Yakınlarına sabır ve metanet, yaralılarımıza acil şifalar nasip eylesin. Milletimizin başı sağ olsun” ifadelerini kullandı.

“SESSİZ KALMAMIZ BEKLENEMEZ”
Türkiye’nin barış ve huzur odaklı çabalarının pek çok ülkede karşılık görmediğini belirten Arslan, “Buradan tekrar sesleniyoruz. Karşımızda, insanlıktan nasibini almamış, tüm ahlaki, insani ve dini değerleri hiçe sayan, kendi yurttaşlarını bile topraklarından eden, canlarına kasteden, zihniyete sahip bir rejim bulunuyor. Suriye’yi her geçen gün daha da ağır bir yıkıma sürüklüyor. İşte rejim güçleri son olarak, yapılan anlaşmalara uymayarak, askerlerimizi kalleşçe pusuya düşürdü. Bu saldırı asla kabul edilemez. Dolayısıyla, masum insanları katleden ve ülkemizin güvenliğine de açık tehdit oluşturan bu rejim unsurlarına karşı sessiz kalmamız beklenemez. Tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan, rejimin zulmünden kaçan Suriyeli kardeşlerimizin yaşama hakkını korumak tarihi, insanı ve vicdani sorumluluğumuzdur” diye konuştu.

02 Mar 2020 - 16:16 - Gündem