İYİ Parti’nin sitemini ‘yapay gündem’ olarak gördü

İttifak ortakları CHP’den yerel yönetimlerde bekledikleri desteği alamadıklarını söyleyen İYİ Partililerin sitemi karşısında keyfi kaçan Aydın milletvekili Süleyman Bülbül, konu basın aracılığıyla gündeme taşınınca rahatsız oldu. Karşı atağa geçen Bülbül, İYİ Partinin taleplerine karşılık CHP’nin de beklentileri olabileceğini söyledi. Bülbül ayrıca, “Bu konular gördüğüm kadarıyla yapay gündemler” sözleriyle yeni bir krizin kapısını araladı.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
+1
Haber albümü için resme tıklayın

Millet ittifakı ortakları CHP ile İYİ Partinin arası yerel yönetimlerde yaşanan eşitsizlik nedeniyle açılmaya başladı. CHP’li adayların kazandığı yerlerde verdikleri desteğin karşılığını alamadıklarını söyleyen İYİ Parti Aydın milletvekili Aydın Adnan Sezgin ile kurucu İl Başkanı Recep Taner ve mevcut İl Başkanı Cemal Sarı, özellikle Özlem Çerçioğlu başkanlığındaki Büyükşehir Belediyesinde bu yönde ciddi sorunlar yaşandığına dikkat çekti. Gerek belediye başkan yardımcılıkları gerekse yerel bürokraside hayal kırıklığı yaşadıklarını ifade eden İYİ Partililere yanıt veren CHP Aydın milletvekili Süleyman Bülbül, “Ben uyum açısından bir sıkıntı görmüyorum. Bu konular benim gördüğüm kadarıyla yapay gündemler” diyerek, seçim ortaklarının beklentilerini gerçekçi bulmadığı mesajını verdi. Bülbül ayrıca, “Beklentiler hiçbir zaman tek taraflı değildir. Bu konuların parti organlarında konuşulup görüşülmesi gerekir” sözleriyle duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

BAŞKA NASIL ANLATILIR
Aydın Adnan Sezgin, Cemal Sarı ve Recep Taner’in, ‘beklediğimiz desteği bulamadık’ çıkışını ‘yapay gündem’ olarak değerlendiren Süleyman Bülbül, tozpembe tablo çizmekten de geri kalmadı. Millet ittifakında CHP ve İYİ Parti arasında karşılıklı desteğin yerini bulduğunu söyleyen bülbül,”Tüm Türkiye’de olduğu gibi Aydın’da da uyumlu bir şekilde çalışmalarımız sürüyor. Bu süreçte bu gibi konuların parti organlarında genel organlarında konuşulup, görüşülmesi gerekir. Böyle bir konunun basın önünde konuşulmasının doğru olmayacağı kanaatindeyim. Ben uyum açısından bir sıkıntı görmüyorum. Bu konular benim gördüğüm kadarıyla yapay gündemler” ifadelerini kullandı.

“CHP’NİN DE TALEPLERİ OLABİLİR”
İYİ Partililerin söylediğinin aksine kadrolarda bir sorun olduğunu düşünmediğini belirten Bülbül, “İşler uyum ile yürütülüyor. Belediye başkanlarımız ve belediyelerimiz başarılı. Böyle bir şey olursa CHP’nin de beklentileri olabilir. CHP ve İYİ Parti olarak eksiklik ya da fazlalık varsa bunlar konuşulur, tartışılır, sonuç alınır” dedi.

23 Mayıs 2020 - Siyaset

Muhabir Erdal Savaş


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Manşet Aydın Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Manşet Aydın hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

01

Ergül Tuncel - Sn vekil yapay falan değil gerçek genel.merkezler nezninde ittifak kararı alınsa bile bir daha sizin teşkilâtlarınıza oy verirsem eşşek olayım eşşek

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 24 Mayıs 15:51


Aydin Markaları

Manşet Aydın, Aydin ile özdeşleşen markaları ağırlıyor.

+90 (256) 315 77 79
Reklam bilgi