Koronavirüs düğün takılarını da değiştirdi

Kovid-19 nedeniyle düğünleri ertelenen çiftler, normalleşme süreciyle yeniden tatlı bir telaş içine girdi. Ancak kuyumcular, altın tercihlerinin de virüsten nasibini almasından şikayetçi

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Düğün tarihlerinin ertelenmesiyle birlikte kuyumcular da zor bir süreç içerisine girdi. Altın satışlarında fiyat artışından dolayı sıkıntı çektiklerini dile getiren Nazilli Sarraflar ve Kuyumcular Dernek Başkanı İbrahim Önal "Fiyatların yüksek seviyede ilerlemesi satışlarımızı etkiliyor. İnsanlar elinden geldiğince birikim yapmaya çalışıyor. 640 liralık çeyrek altın neredeyse asgari ücretle çalışan kişinin 4'te 1 maaşına tekabül ediyor. Eskisi gibi kimse altın alıp düğünlerde takamıyor. Genellikle yakın akraba ya da karşılıklı takılması dâhilinde satışlarımız yapılıyor" dedi.

ALTINDA ARTIŞ YAŞANABİLİR
Birikim yapmak için ya da düğün öncesi altın satın almak isteyen vatandaşlar için yakın tarihte fiyat düşüşü olmayacağını söyleyen Başkan Önal "Önümüzdeki süreçte düşüşün aksine fiyat artışlarının yaşanacağı ekonomistler tarafından söyleniyor. Dövizde bir dalgalanma yaşanması durumunda altında da artış yaşanır." İfadelerini kullandı.

29 Haz 2020 - 17:47 - Ekonomi

Mahreç  Haber Merkezi