Nazilli’de flaş düğün kararı

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında art arda meydana gelen iki patlama sonucu 3’ü jandarma, 10 kişi hayatını kaybetmiş ve 114 kişi yaralanmıştı. Olayın ardından birçok belediye, özel günlerde havai fişek kullanmayacaklarını duyurmuştu. Nazilli’deki düğün salonu sahipleri de yaşanan facianın ardından havai fişek kullanmama kararı aldı.

Egehan Erkün
Egehan Erkün Tüm Haberleri
Nazilli’de flaş düğün kararı
Nazilli’de flaş düğün kararı
Haber albümü için resme tıklayın

Sakarya’da bulunan bir havai fişek fabrikasında 7 kişinin ölümü ve 114 kişinin yaralanmasına sebep olan patlamanın ardından ikinci bir patlama daha meydana gelmiş ve 3 jandarma şehit olmuştu.

Yaşanan olayın ardından birçok belediye özel günlerde gerçekleştirilen kutlamalarda havai fişek kullanmamaya karar vermişti. Aydın Büyükşehir Belediyesi ve Nazilli Belediyesi’nin de kararı desteklemesinin ardından, ilçedeki düğün salonları da havai fişek kullanmama kararı aldığını açıkladı.

İLÇEDEKİ DÜĞÜNLERDE KULLANILMAYACAK
Düğün salonu sahipleriyle geçtiğimiz günlerde bir toplantı gerçekleştirildiğini belirten Özkatlar Sosyal Tesisleri işletmecisi Nurettin Özkat, “Nazilli’deki düğün salonu işletmecileri olarak 15 gün içinde bir toplantı yaptık. Sakarya’da istenmeyen bir olay oldu. Çoğu belediye, havai fişek kullanımını yasakladı. Ben de toplantıda bu kararı önerdim. Biz de bundan sonra havai fişek kullanma kararı aldık. İlçedeki tüm düğün salonları olarak havai fişek kullanmayacağız” ifadelerini kullandı.

21 Tem 2020 - 17:32 - Gündem

Mahreç  Egehan Erkün