Düğün yasağı müzisyenleri vurdu

Aydın Müzisyenler Odası Başkanı Fehmi Yanar, koronavirüs kısıtlamalarının bütün işlerini durdurduğunu belirterek, 2020’nin en sıkıntılı yıl olduğunu söyledi.

Düğün yasağı müzisyenleri vurdu
Haber albümü için resme tıklayın

Mart ayından bu yana devam eden Korona virüs salgını, en çok da müzisyenlerin işlerini baltaladı. Müzisyenler Odası Başkanı Fehmi Yanar, Ramazan’da davul çalmanın yasaklandığını, gecikmeli olarak açılan düğün sezonunun da erkenden kapandığını kaydetti.

Yetkililerden sosyal mesafe ve hijyen kurallarının sıkı sıkı uyuması şartı ile düğünlere izin vermesini beklediklerini vurgulayan Yanar, yasağın ani geldiğini ve pek çok organizasyonun yarım kalmasından dolayı sıkıntılar oluştuğunu aktardı.

Başkan Fehmi Yanar, birçok meslektaşıyla hafta sonu yapılacak düğünler için hazırlık yaptıklarını hatırlatarak, “Mutfak malzemesi alıp hazırlayan oldu. Organizasyon için ödeme yapanlar ve organizasyona çıkacağı için harcama yapanlar oldu. Şimdi düğün sahipleri kaparolarını geri istiyor, organizasyon yapan kişiler ise o düğün için satın aldıkları malzemeleri geri veremiyor. Sektör olarak ciddi bir sıkıntıya girdik” diye konuştu. (İHA)

04 Eyl 2020 - 12:57 - Gündem