"Söke’nin 30 yıllık sıkıntısını çözüyoruz”

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz ve DSİ Bölge Müdürü Göktuğ İlter Söke'de incelemelerde bulundu.

Numan Ölmez
Numan Ölmez Tüm Haberleri
"Söke’nin 30 yıllık sıkıntısını çözüyoruz”
"Söke’nin 30 yıllık sıkıntısını çözüyoruz”
+3
Haber albümü için resme tıklayın

AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz beraberinde Devlet Su İşleri (DSİ) 21. Bölge Müdürü Göktuğ İlter ile birlikte Söke'deki DSİ yatırımlarını inceledi.

AK Parti Söke İlçe Başkanı Sibel Menderes tarafından karşılanan Yavuz inşaatı devam eden Söke Çayı üzerinde açıklamalarda bulundu.

Yavuz, "Söke Çayı’nda çalışmalar 1 Haziran 2020 itibarıyla başladı. Bugün itibarıyla yüzde 33 lük kısmı tamamlandı. Çalışmalar hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu çalışmalar nedeniyle DSİ Bölge Müdürümüz Göktuğ İlter ve yüklenici firmaya teşekkür ediyoruz. 1100 metre civarında duvar örüldü. 1800 metre civarında da taban betonu döküldü. Görüldüğü gibi çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. Söke Çayı’nın ihale şartlarında 2 yıllık bir çalışma süresi vardı. Allah bir terslik vermezse ödenekler de gelirse 2 yıldan daha kısa bir sürede tamamlanır diye düşünüyorum. Bu Söke'nin 30 yıllık bir sıkıntısıydı çözüyoruz. Söke Çayı projesi tamamlandığında etrafında geniş bir alan kalacak. Çalışmalar bittikten sonra bu geniş alan yol olarak mı olur sosyal donatı alanı mı olur bunu yerel yönetimle tartışıp güzel bir şekle sokmamız gerekiyor "dedi.

12 Eki 2020 - 17:44 - Gündem

Mahreç  Numan Ölmez