CHP’li Mert Öreroğlu:"Tutuklu yargılandım"

Meslekten 6 aylığına men edilen Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu MANŞET Gazetesine konuştu. 2001 yılında üniversite eğitimi için bulunduğu Sivas’ta yasak yayın bulundurma ve bildiri dağıtma suçlamasıyla tutuklanıp Devlet Güvenlik Mahkemesinde DHKP-C davasından yargılandığı iddia edilen Öreroğlu, “Hâkim ve savcı tarafından suçsuz bulundum” dedi.

Erdal Savaş
Erdal Savaş Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Nazilli Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, 2001 yılında üniversite eğitimi için bulunduğu Sivas’ta, yasak yayın bulundurma ve bildiri dağıtma suçlamasıyla dönemin Devlet Güvenlik Mahkemesinde DHKP-C davasından tutuklu yargılandığına ilişkin iddiaları yanıtladı.

MANŞET Gazetesinden Erdal Savaş’ın sorularını yanıtlayan Öreroğlu, “Bunlar adli sicil kayıtlarımız da mevcut. Ben İçişleri Bakanlığı’ndan mazbata aldım. Bugüne kadar illegal hiçbir yapıyla alakam olmadı. Hüküm giymedim. Yargılama Devlet Güvenlik Mahkemesi’nde oldu. Tutuklu yargılandım. Hem hâkim hem de savcı tarafından suçsuz bulundum” dedi.

Bilindiği gibi, CHP’li Belediye Başkan Yardımcısı Mert Öreroğlu, geçtiğimiz günlerde Aydın Mali Müşavirler Odasınca meslekten 6 aylığına men edilmişti. Öreroğlu bu gelişme üzerine yaptığı yazılı açıklamada, “Tarafıma yasaya aykırı ve haksız olarak verilmiş bu ceza siyaseten yapılan bir itibarsızlaştırma operasyonudur. Süreç yargıda devam etmektedir” ifadesini kullanmıştı.

30 Eki 2020 - 11:34 - Siyaset

Mahreç  Erdal Savaş