Vatandaşlardan kurallara uymasını istediler

Aydın Şehiriçi Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın, toplu taşımada koronavirüs tedbirlerine uymayan vatandaşlardan yakındı. Yalçın, virüsün yayılımının önüne geçmek için kurallara riayet edilmesini istedi.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Aydın Şehiriçi Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Okan Yalçın koronavirüs tedbirleri kapsamında çeşitli kısıtlamaların getirildiği toplu taşımada şoförlerin karşılaştığı sorunları anlattı. Yalçın, araç içinde maskesini yarım takan sorumsuz vatandaşlardan yakındı.

"HALKIN SAĞLIĞINI TEHLİKEYE ATIYORLAR"
Şoförlerin, sosyal mesafe, maske, HES kodu gibi kurallara riayet ettiğini ancak bazı vatandaşların sorumsuz davranışlarla halk sağlığını tehdit ettiğini söyledi. Araç içine binildikten sonra zaman zaman maskenin çene altına indirildiğini kaydeden Başkan Yalçın, "Şoförlerimizin tüm uyarılarına rağmen bu kişiler maskelerini indirerek bir başkasının sağlığını tehlikeye atıyor. Bazıları yasak olmasına rağmen telefonla konuşup yiyecek ve içecek yiyorlar. Bu konularda daha dikkatli olunması gerekiyor. Vatandaşlarımızı virüsün yayılımını önlemek için daha dikkatli olmaya davet ediyoruz" dedi.

10 Kas 2020 - 14:19 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik