Söke Çayı'nda çalışmalar tam gaz

Söke Çayı'nda ıslah çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Haziran ayında başlayan ve yüzde 45'i tamamlanan projenin 2021 yazına yetişmesi planlanıyor.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Söke Çayı'nda çalışmalar tam gaz
Haber albümü için resme tıklayın

Söke'nin yıllardır kanayan yarası haline gelen ve AK Parti Aydın Milletvekili Metin Yavuz'un girişimleriyle 1 Haziran'da başlayan Söke Çayı Islahı projesinde çalışmalar aralıksız sürüyor. Yüzde 45'lik bir bölümü tamamlanan çalışmaları yerinde inceleyen Milletvekili Metin Yavuz, projeye ilişkin bilgi verdi.

"1 YIL SONRA ÇEVRE DÜZENLEMESİ OLACAK"
Projenin bu denli hızlı ilerlemesinde en büyük etkenin ödeneklerde her hangi bir sorun yaşanmaması olduğuna dikkat çeken Metin Yavuz, " Tarım ve Orman Bakanlığımız ile Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğümüz bu konuda ciddi anlamda destek vermektedir. Bu bağlamda da görüldüğü gibi ekipler hafta sonu olmasına rağmen çalışmalarına ara vermeden devam ediyorlar. İşin tamamlanması 2022 yılı olarak öngörülmekteydi fakat bu hızla 1 yılı tamamladığımızda inşallah Söke Çayının çevre düzenlemesi ile ilgili gerekli adımların atılabilmesi için gerekli imkanlar sağlanmış olacaktır. Söke'mize yakışır bir projeyi hayata geçirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz" ifadelerini kullandı.

16 Kas 2020 - 10:59 - Gündem

Mahreç  Mustafa Çelik