AK Partili vekillerden CHP’li Özel’e ayar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a “diktatör” benzetmesi yapan CHP’li Özgür Özel’e Ak Parti Aydın milletvekilleri sert tepki gösterdi. AK Partili vekiller Özel’e “Diktatör arıyorsan kendi partine bak” mesajıyla CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu işaret etti.

Filiz Özdemir
Filiz Özdemir Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

CHP Meclis Grup Başkanvekili ve Manisa milletvekili Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "5'inci kol" benzetmesine "diktatör bozuntusu" karşılığını vermesi Ankara'da tansiyonu yükseltti. Cumhurbaşkanlığından "Hesap sorulacaktır" açıklaması gelirken AK Parti’’den yapılan açıklamada, Özel faşistlikle suçlandı.Özgür Özel mecliste yaptığı konuşmada, Erdoğan'ın muhalefete yönelik "beşinci kol" ifadesine tepki göstererek "beşinci kol" terimini ilk kullanan kişinin İspanya diktatörü Franco olduğuna işaret etmiş ve Erdoğan'ı "Franco özentisi diktatör bozuntusu" diye eleştirmişti.

“DİKTATÖR CHP’DE”
CHP’li Özgür Özel’e bir tepki de AK Parti Aydın milletvekilleri Mustafa Savaş ve Metin Yavuz’dan geldi. Savaş “Milletimizin oylarıyla seçilen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik kullandığı hadsiz ifadeleri kendisine iade ediyoruz. Diktatörlüğü kendi partisinden bilen Özel, demokrasiyi unutmuşa benziyor; ama en iyi öğretmen millettir” mesajını paylaştı. Metin Yavuz ise “Hadsiz Özgür Özel”başlığıyla paylaştığı yanıtında “Diktatör arıyorsan taciz, tecavüz gündemini değiştirmeye çalışan partinize bakacak, yaşadığınız her hezimet sonrası genel başkanlık koltuğunda oturmaya devam edeni göreceksin Özgür efendi” ifadelerini kullandı.

19 Ara 2020 - 11:26 - Siyaset

Mahreç  Filiz Özdemir