Aydın için spor zirvesi

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Aydın’a yapılacak yatırımlar için Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı İhsan Selim Baydaş’ı ziyaret etti.

Mustafa Çelik
Mustafa Çelik Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş, Gençlik ve Spor Bakanı Yardımcısı İhsan Selim Baydaş ile bir araya geldi. Mustafa Savaş, Bakan Yardımcısı ile Aydın’a yapılacak yatırımları masaya yatırdı. AK Parti'li Savaş, ziyaretin ardından toplantının detaylarına ilişkin bilgi verdi. Savaş, il merkezi ve ilçelerde planlanan gençlik merkezleri, yüzme havuzları, sentetik çim zeminli futbol sahaları ve Pınarbaşı Çok Amaçlı Spor Salonu ile Efeler’de 5 bin kişilik spor salonu projeleri konuştuklarını söyledi.

“5 BİN KİŞİLİK SALON İSTİYORUZ”
Efeler’de ulusal ve uluslararası etkinliklerin düzenlenebileceği büyüklükte bir spor salonu projesini hayata geçirmek istediklerini kaydeden Mustafa Savaş, “Atatürk Spor Salonu’nun tadilatı yapıldı ama Aydın için yeterli bir salon değil. Biz 5 bin kişilik salon istiyoruz. Onu daha önce Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’na söylemiştik. Şimdi tekrar bakan yardımcımıza ilettim” dedi.

“PINARBAŞI’NDAKİ KOMPLEKSİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
Pınarbaşı’nda atıl vaziyette bulunan spor kompleksini de yeniden canlandırmak istediklerini kaydeden Savaş, “Buraya dair planlamayı da yaptık. Orayı da çok amaçlı yüzme havuzu hem voleybol ve basketbol antrenman sahaları olacak bir şekilde bir spor kompleksi istiyoruz. Kardeşköy’de iki tane amatör kulüplerimizin oynayabileceği saha var ama yetmiyor. Genişletmek için iki tane yer var onu istiyoruz” ifadelerini kullandı. Savaş, Adnan Menderes Stadyumu için de yenileme çalışmalarının başlayacağını kaydetti.

İLÇELERE GENÇLİK MERKEZİ VE HAVUZLAR
Mustafa Savaş, ilçelerde yapılacak projeleri de şu şekilde sıraladı;
“Büyük ilçelerimizde gençlerimiz için çocuklarımız için yüzme havuzu istiyoruz. Gençlik merkezi yapılmasını talep ettik. Bununla ilgili İl Müdürlüğü’müz de çalışıyor. Önümüzdeki yeni yılda tekrar bakanlığa gideceğiz, gerekirse milletvekili arkadaşlarımızla beraber, tüm milletvekili arkadaşlarımızla beraber. Yani bu önümüzde ki 2021 yılında yatırımların hayata geçmesi yolunda yakın takibimiz sürdüreceğiz, Nazilli kapalı spor salonunun yenilenmesi olayını da bakanımız takip ediyor.”

30 Ara 2020 - 16:49 - Spor

Mahreç  Mustafa Çelik