Bakanlık Aydın’a yağdırıyor

Aydın’ın AK Parti'li belediyelerine araç desteğini sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı son olarak Köşk Belediyesi’ne arazöz hibe etti.

Büyütmek için resme tıklayın

Aydın’da 2019 yerel seçimlerinden sonra başta CHP’den AK Parti’ye geçen Bozdoğan Belediyesi olmak üzere AK Parti'li ilçe belediyeleri ile CHP’li Aydın Büyükşehir Belediyesi arasında “hizmet” gerginliği yaşanmıştı. Seçimin hemen ardından CHP’li Büyükşehir Belediyesi Bozdoğan’daki araçlarını geri çekmiş, sonraki dönemlerde de AK Parti'li belediyelerin başkanları sürekli olarak hizmet alamamaktan yakınmıştı. AK Parti'li belediyelere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı sahip çıktı.

BAŞKAN GÜLER TEŞEKKÜR ETTİ
Söz konusu belediyeler dönem dönem konteyner hibe eden Bakanlık son bir ay içinde Bozdoğan ve Koçarlı Belediyelerine arazöz, Buharkent Belediyesi’ne çöp toplama aracı, son olarak da Köşk Belediyesi’ne arazöz hibe etti. Haberi sosyal medya hesabından paylaşan Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız aracılığıyla, araç filomuza kazandırdığımız yeni arazöz Köşk'ümüze hayırlı olsun. Desteklerinden dolayı başta Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum olmak üzere, Aydın Milletvekillerimiz Sayın Mustafa Savaş’a, Sayın Metin Yavuz’a, Sayın Rıza Posacı’ya ve Sayın Bekir Kuvvet Erim’e şahsım ve hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum” dedi.  ( İHA)

01 Oca 2021 - 10:26 - Gündem