AK Parti'li isimlerden "Ayasofya" tepkisi

Ayasofya’nın ibadete açılmasını 2020’nin felaketleri arasında gösteren Sözcü gazetesine bir tepki de AK Parti Aydın eski Milletvekili Mehmet Erdem’den geldi. Erdem, “Sözcü gazetesinin adı bundan sonra ekprósopos olsun; çok daha uygun” dedi.

Haber Merkezi
Haber Merkezi Tüm Haberleri
Büyütmek için resme tıklayın

Ayasofya'nın Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından ibadete açılmasını 2020 yılının felaketleri arasında gösterip bunu manşetine taşıyan Sözcü gazetesine tepkiler dinmek binmiyor. Sözcü gazetesinin skandal haberine bir tepki de AK Parti Aydın eski Milletvekili Mehmet Erdem’den geldi.

Gazetenin isminin bundan sonra “Ekprospos” olması gerektiğini söyleyen Erdem sosyal medyadaki paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
“Sözcü gazetesinin adı bundan sonra ekprósopos olsun; çok daha uygun... Sözcü gazetesi manşetine 2020 yılında yaşanan felaketler arasında, İslam Dünyasında bayram havası oluşturan Ayasofya’nın ibadete açılmasını da koyarak kimlerin maşası olduğunu göstermiş!”

Sözcü gazetesine AK Parti Aydın Milletvekili Mustafa Savaş da tepki gösterdi. Sözcü gazetesinin milli olan her şeye nefret kustuğunu dile getiren Savaş, “Ayasofya-i Kebir Camii'nin aslına dönerek ibadete açılmasını felaketler arasında gösteren, aziz milletimizin değerlerine saygısı olmayanların sözcülüğünü düşmanca sahiplenen bu gazete, milli olan her şeye nefretini kusmaya devam ediyor” dedi

01 Oca 2021 - 16:23 - Siyaset

Mahreç  Haber Merkezi